Kedim Kusuyor (Fotoğraflı)

edadnmzr

Kedim 1 haftadır antibiyotik tedavisi görüyordu ve ağzına sprey sıkıyoruz.
3 gün önce balık yemişti o gece kustu direkt balığı çıkardı ama sindirilmemiş değildi. Diğer gece yine kustu bu sefer balık daha az kuru mama daha fazlaydı ve dün gece de kustu mamalarını. Bu sabah da paspasın üzerinde az bi kusmuş olduğunu gördüm.

Fikirlerinizi çok merak ediyorum aklıma bir sürü şey geliyor. Sprey kullandığımız için midesi mi bulanıyor ya da balık mı midesini bozdu antibiyotik de kullandığımız için. Diş eti yangıları iyileştiği için biraz daha hızlı yediğini fark ettim ama emin olamıyorum bir şeyden.

Bir de kustuğu zamanlarda kaka yapmıyordu. 1 buçuk gün falan kaka yapmadı dün ilk kez yaptı normaldi

Fotoğrafları sırayla koyuyorum ilk yaptığından en son yaptığına kadar.

23 CEVAP

Palyaco

Büyük olasılıkla balıktan olduğunu düşünüyorum siz genede veterinere sorun

edadnmzr

Upp

edadnmzr

Palyaco
Veterinere sordum kusması hakkında bir şey demedi olabilir devam ederse tekrar konuşuruz dedi.
Balık bu kadar kusturur mu ki 4 kez oldu ayrı zamanlarda çünkü hâlâ çıkaramadı mı

septikbaykus

Balıktan demek çok zorlama olacak benim için. Ne yiyor şuan hangi mama ?

edadnmzr

septikbaykus
Proplan

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah cnm benim 🙏 Belki balık dokundu belki de verdiğiniz ilaçlar yan etki yaptı ya da hızlı yemiş sindirememiş olabilir ya da enfeksiyondan da olabiliyor devam eden varsa tabi onun dışında başka birşey gelmiyor aklıma umarım bir an önce toparlanır evladın 🙏

edadnmzr

ohdoner
Teşekkür ederim 🙏 keyifsiz değil mama da yiyor ama gece olunca kusuyor anlamadım ki

orhdoner

Şükür mamasını yiyor halsiz degil demek ki durumu iyiye gidiyor dediğin gibi tekrar yaparsa zaten veterinerin ona göre bir yol izleyecektir diye düşünüyorum umarım bir daha kusmaz hem kendi hastalığı hem de midesi bir an önce eskisinden daha da iyi olur çocuğun ☺️🙏

edadnmzr

orhdoner
İnşallah çok teşekkür ederim 🙏❤️

orhdoner

🙏❤️

edadnmzr

nefeskedi
Olabilir benimki de balığı yediği gün kustu ilk. Yavaş yavaş da kusmuğundaki balıklar azalmaya başladı. Dün neredeyse hiç yoktu, belki onu çıkarmaya çalışıyordur. Çok canı istedi miyavladı diye kıyamayıp vermiştim kızartma çinekop :/ kızartma olduğu için de ayrı kötü oldu. İnşallah atmıştır ya

septikbaykus

Mamadan olduğunu düşünmüyorum ben. Başka bir sorun var. Antibiotik bağırsak florasını bozuyor misal bundan olabilir . Birde korona faktörü var tabi :/

nefeskedi

Benim kedimde somon yediği bir gün uykusunda 2 kez titredi, hiç görmemiştim. Sonra bir daha olmadı. Balık dokunuyor sanırım bazısına taze et olarak.

septikbaykus

Balığı kes ve mümkünse 1 yemek kaşığı kadar ev yoğurdu yedir. Ev yoğurdu ama altını çiziyorum.

En olmadı kefir al

septikbaykus

Sindirim sistemi için ve daha önemlisi zehirlenme vs durumunda güzel bir temizleyici olur