Soru Degil Mamaların Kdv Si İle İlgili Gelen Cevap

orhdoner

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’ ne 14.10.2021 tarihinde yapmış olduğunuz 2105097549 sayılı başvurunuz 21.10.2021 tarihinde KDV ORAN UYGULAMALARI MÜDÜRLÜĞÜ tarafından cevaplanmıştır:

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine yapmış olduğunuz başvurunuz incelenmiştir.

KDV oranları, 3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanununun 28 inci maddesinin verdiği yetkiye dayanılarak yayımlanan 2007/13033 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına ekli (I) sayılı listede yer alan teslim ve hizmetler için %1, (II) sayılı listede yer alan teslim ve hizmetler için %8, bu listelerde yer almayan vergiye tabi işlemler için %18 olarak tespit edilmiştir.
Bu kapsamda, mal ve hizmetlere uygulanacak KDV oranlarının düşürülmesi yetkisi Cumhurbaşkanı'na ait olup, başvuru dilekçenizde yer alan talebiniz yapılacak mevzuat çalışmalarında değerlendirilmek üzere not edilmiştir.
Bilgilerinize sunulur

Merhaba ,

Geçenlerde arkadaş açmıştı dilekçe gönderin diye KDV oranıyla ilgili mamaların gelen cevabı paylaşmak istedim. Umarım artık bu kadar kişinin tepkisi boş kalmaz bir değişiklik olur. Arkadaşın sorusunu bulamadım ondan dolayı yeni post açmak zorunda kaldım herkese sağlıklı mutlu günler dilerim.

5 CEVAP

Renklipati

Belliki herkese kopyala yapıştır yapılmış, hiç umudum yok mama konusunda bırakın mamayı hergun gıdaya zam gelirmi bugün aldığımız yarın zamlı

hannnngggg

aynı mesaj bana da geldi yani hiç bisey olmayacak 🥲

Suveyder

Mamalar aşırı pahalı inşallah fiyatlar düşer hem biz seviniriz hem hayvanlarda sevinir 🐈
İyi akşamlar😊🐈

orhdoner

Bir umut umarım olur bir sürü kişinin tepkisinden sonra 🙏

orhdoner

Haklısınız her hafta birşeye zam geliyor Allah herkesin yardımcısı olsun gerçekten işimiz zor 🙏😓@renklipati