Yavru Kedi Kuduz

ivo

Sokaktan 2 haftalık bir kedi sahiplendik, kuduz aşısı için 3 aylığı doldurması gerekiyormuş. Bu kedi ya şu an kuduz kapmış haldeyse ya da 3 aylık olana kadar kuduz olursa?

8 CEVAP

Pikapru

Merhaba şu anda kuduz olsa bir hafta içinde maalesef ölür ve maalesef aşı dışında tedavi yok ama yavrularda kuduz olma ihtimali çok daha az + ev ortamına alacağınız için virüsü kapma imkânı neredeyse yok. Endişe etmeyin o yüzden ama eğer içinize sinmiyorsa bir hafta boyunca ısırma, tırmalama kısmına dikkat edebilirsiniz. Umarım birlikte sağlıklı, mutlu güzel bir ömrünüz olur ^^

Seymaaacaan

5 ay altı kedilerde kuduz hastalığı görülmez. Rahat olabilirsiniz niye kuduz olup ölsün hayvan yahu

orhdoner

Yapacak birşey yok mecbur beklemek zorundasınız kedilerde kuduz çok rastlanan bir hastalık değildir zaten o zamana kadar olmaz birşey inşallah kendinizi üzmeyin ☺️

hannnngggg

türkiye de aktif bir kuduz hastalığı yok diye biliyorum yanlış mı biliyorum acaba?

Gimlihanim

Türkiye de çok rastlanan bir durum değil kuduz. Ama yine de mecburi. Büyüyünce yaptırırsınız. Sorun olacağını sanmıyorum.

ivo

Cevaplarınız için teşekkür ederim ben biraz panik bir insanım ama cevaplarınız içimi rahatlattı

septikbaykus

Ya kafamıza yürürken kiremit düşerse ölürsek ? vs vs.

Kedide kuduz vakası yok. Varsa bile %0.001 falan. Görmedim. Göreni de görmedim çook nadir durum.

PnrSvl

Merhaba. Yavru hasta bir kedi elimi ısırdı. Parmağım şişti ve elim kolum ağrıyor. 12 saat sonra acilde kuduz ve tetanos aşısı yaptılar. İşe yarar mı?