Kedimi Sahiplendirmeli Miyim

Cennet29

Bahçede açık alanda kulübesinde kardeşiyle yaşayan kedim var 5 buçuk aylık dişi tekir. Onu sahiplendirmek istiyorum. Alan kişi evde bakacak sizce eve alışır mı yoksa dışarı çıkmak için ağlar mı

11 CEVAP

Yaklaşık 1 yaşlarında erkek kedi veterinerde kisirlasti aşılarını oldu sonra ben aldım. İlk hafta kizginlikta olduğu için çok çektirdi bana ama 2 ay baktıktan sonra yuva bulduk sahiplendirdik şuan da dışarı çıkmıyor yani alisir merak etmeyin

orhdoner

Merhaba ben kedimi sokaktan tam o aylıklarda almıştım gayet de alıştı alışabilir alan kişi kısırlaştırır çok da güzel alışır yani Allah razı olsun sizden 🙏

septikbaykus

Dışarıdan her türlü iyidir ve alışır. Bence düşünme

Gimlihanim

Bence de dışarıdan iyidir sonuçta. Zorlansa bile zamanla alışacaktır.

Cennet29

İçim rahatladı çok teşekkür ederim ❤️

irmtnc3

Ben de 6 aylık sokaktan aldım evimiz Bahçeli ara sıra taşmayla bahçeye çıkarayım çime bassın diyorum korkuyor Eve alıştıktan sonra dışarı çıkmaz oldu kokuyor Bence rahatlıkla eve alışır eğer kısırlaştırılsa iyice alışır

ezgiyilmazzz

dışarıda yaşamaya alıştıysa çıkmak isteyebilir

Warriorsans

Tabi ki evde yaşamaya alışır benim kedim bizim bahçemizde yaşayan bir sokak kedisiydi hasta olduğu için eve aldık sonda sahiplendik zaten. İlk süreçte ameliyattan çıktığı ve hasta olduğu için zaten dışarıya çıkmayı düşünmüyordu bile sonra bi ara sürekli camlara bakıp ağlamaya kapıyı açar açmaz kaçmaya çalışmaya başladı bende 1 2 kez bahçeye çıkardım bu süreç kısa sürdü artık kapıyı açsak da çıkmak istemiyor. Yani belli bir süre çıkmak istese de zamanla alışacaktır

Kesin bir cevabı yok maalesef sorunuzun. Sonradan eve alışmış, yuvasını seven ve sokağa tekrar çıkmak istemeyen kediler de var sokak aşığı da. Karaktere bağlı bir durum maalesef. ev/sokak arası gidip gelebileceği müstakil bir ev şahane olurdu tabii.

Ozge00

Her kedi bir olmuyor maalesef. Ben de hasta kedi buldum tedavi ettirdim ama bu süreç boyunca hastayken bile sürekli dışarı çıkmak için bağırdı. Denemek gerek.

Cennet29

Kedimi sahiplendirdim yeni ailesiyle çok mutlu 😊 keyfi yerinde maşallah.