Kediler Neden Dışkılarını Bazen Kuma Değil De Başka Bir Yere Yaparlar?

Yelwin

Yetişkin ve kısırlaştırılmış kedim Loli (dişi) 2 aylıkken sahiplendiğimizden beri tuvalet eğitimi olmasına rağmen bazen farklı yerlere küçük tuvaletini yapıyor. Yakın zamanda ona arkadaş olarak yavru bir erkek kedi aldık ve şimdi bu eğilimi çok nadirleşti. Ama dün akşam da yavru kedi (tuvalet alışkanlığı var) koridorda oyun oynarlarken büyük tuvaletini ortaya yapıp kaçtı. Sizce ne gibi bir sorun var?

10 CEVAP

Senaaaaaaaa

Kumlarını sürekli temiz tutun belki ondan arada benim küçük oğlum da yapıyor pis olduğunda

Yelwin

Cevap için teşekkür ederim. Aslında dikkat ediyorum ama arada bir aksayabiliyor. Kapalı tuvalet olmasından dolayı sanırım içeride koku oluyor diye düşünüyorum. Etkiler mi?

Entropi

Tuvaletin yerini ve kullandığınız kumu değiştirin .
Sanicat Aktif oksijen - Vancat Vanilya (Sarı paket) kullanabilirsiniz.
Mama ve ek gıda da erken olabiliyor.

Entropi

Etken.

Senaaaaaaaa

@Entropi
Onla alakası olacağını düşünmüyorum sokaktaki Kediler o kum çirkin ona yapmayın buna yapayım mı diyor?

Senaaaaaaaa

( Kumla alakası olduğunu düşünmüyorum mamayla değil haberiniz olsun )

Anonymus827062

Yavru sandığınız kedi ergenlige girmiş olabilir. Erkek kedi varlığını hissettirmek adına tuvalet dışı büyük diskilama yapar ve bulastirir ve sürer . Bunu her zaman değil nadiren yapar. Kum kirli ise evin içerisine değil wc nin hemen önüne yapar. Mama kum bunlar bunu yapmasına engel değil hatta alakası bile yok.

Anonymus827062

Tuvalet yeri değişimi fark etmez onlar hemen bulur ve yadirgamaz. Dediğim gibi erkek kedi erişkin olmak üzeredir bunu göz önünde bulundurun. Benim erkek kedim on aylık. Altı yedi aylık iken erişkin oldu.

Anonymus827062

Erkek olduğu icin de bu bahsettiğim ve sizin bahsetmiş olduğunuz diskilama olayını yapmakta. Bunu nadiren yapar ve engelleyemezsiniz erkek kedinin doğası bu...

Yelwin

Cevaplar için herkese teşekkür ederim. Kumun yeri sabit kaldı ama kumu değiştirdim. Yeni kumla kötü koku tamamen gitti ve tertemiz doğal bir parfümsü koku geldi hem de topaklaşması çok güçlü olduğu için kolay kullanım sağladı. Sabah ve akşam düzenli olarak temizliğini yapıyorum. Artık böyle bir problemim kalmadı.