3 Gün Oldu :(

minnakkediler

Arkadaşlar merhaba 46 günlük kedimi 3 gün önce sahiplenmiştim ama hala eve alışamadı bence hatta kesin alışamadı hep benim odamda duruyor kapılar açık ama çıkmıyor bazen çıkıcak gibi oluyor ama geri dönüyor bazen ben koridora koyuyuorum geri geliyor odaya koşarak ve pek fazla oyun oynamıyor ben bazen kucağıma alıp yatağımda yatıyorum alışsın diye ama miyavlayıp kaçıyor napsam ki hiç ilgilenmeyip kendi haline mi bıraksam ? :( tavsiyer verirseniz swvinirim

6 CEVAP

mia1598

her kedinin eve alisma süresi farkli oluyor benimkisi yarım saat icinde tüm odalari dolasip oyun oynamaya baslamisti. bazi kediler ise daha geç alisiyor .eger mamasini yiyor ve kumuna gidiyorsa endiselenmenize gerek yok . yeni ev yeni insanlar onu korkutmus olabilir. elbette alişacaktır. ödül mamasi verebilirsiniz. ip tarzi bir sey ile oynatmaya çalışabilirsiniz. ama elinize çok fazla almayin sürekli sevmeye calismayin bu onu korkutabilir.

sezind

3 gün daha çok yeni. Ona alışması için biraz zaman vermelisiniz. Onun korkacağı sesler çıkarmamaya dikkat etmelisiniz. Kedinizin kokusunun sindiği bir eşyayı alıp evin belirli bölümlerine o kokuyu sürtebilirsiniz böylece kediniz kendi kokusunun olduğu yerlere daha kolay alışacaktır.

minnakkediler

Ve şu an da yatağımın altında uyuuor :?(

minnakkediler

Başka önerisi olan yok mu çok üzülüyorum bu duruma ben istiyorum ki alışsın gezsin dolaşsın evin içinde ama o hep benim odamda duruyor

KedimVar

Akşamları da açık bırakın daha çok o Zaman çıkarlar. Ayrıca isterseniz siz de salonun ortasına koyun yatağıyla beraber. Kendini güvende hisseder kendi kokusunun olduğu bir şey bulunursa yanında.

Askusum

Korkuyo olabilir benimde kedim vardı hep yatağın altına giriyordu gelmiyor sadece oyun oynuyordu ama daha sonra fib hastalığı çıktığını öğrendik