Kedimin Yarası ?

CalicoMinos

Kedimin kullağı 4 ay önce falan galiba tarih hatırlamıyorum böyle olmuştu doktora götürdük müdahale yapıldı y
Baya ama bu günlerde yara kanıyor niye ne yapmalıyım tekrar mı gitmesi gerekiyor doktora...

4 CEVAP

Warriorsans

Kediniz orayı kaşıdığı için kanıyor ve yara bir türlü iyileşemiyorsa sanırım en uygun çözüm başlık takmak ve günde 2 kez batikonla sildikten sonra Hametan madeccasol tarzı bir krem sürmek olur ama eğer bir deri hastalığından kaynaklıysa tedavi edilmesi gerekir.

Warriorsans

Sizin herhangi bir yerinizde yara olsa canınız yanmaz mı? Tabi ki yanar. O şekilde düşünmeyin kediler çoğu zaman çok güçlü kalan acılarını belli etmeyen hayvanlardır.

Bayağı derin görünüyor kaşıyarak o hale getirmesi imkansız yarayı. Ne sürüyorsunuz yaraya? Furacin/fucidin tarzı antibiyotik bir krem kullanmanız gerekiyor çünkü açık yara, çok kolay enfeksiyon kapar. Yarada sarımsı, kötü kokulu bir akıntı var mı?

CalicoMinos

Canı yandığını düşünmüyorum çünkü tepki verir dimi vermiyor miyavlamıyor niye tekrar böyle oldu bilmiyorum?