Kediye İlac İcirme

tacoberry

Kedimin kakasi iki gundur yumusak ve civik, bu sabah da kustu ve veterinere goturduk. Uc tane asi yapti ve ilac verdi, ilaclarin kakasini duzeltecegini soyledi. Ilaclar 3 gunluk, probiyotik tozla bir siviyi karistirip siringaya cekmem, sonra da icirmem gerekiyormus. Ama zorla agzini acip icine puskurtmek istemiyorum hic :( Tadi ve kokusu cok guzel ayni cikolatali sut gibi ama kendi keyfine birakirsam bir kere tadina bakip devamini icmiyor. Zaten 3 gunluk bir ilac, sizce nasil icirmeliyim? Deneyimi olanlar yardimci olabilir mi?

9 CEVAP

Gimlihanim

Yan taraftan sıkarsanız boğazına kaçma ihtimali biraz daha az. Şırıngayla sıkmaktan başka şansınız yok sanırım. Veterinerinize sorarsanız belki yaş mama ya da ödül maması ile karıştırıp verebilirsiniz.

Kendi içmiyorsa ve mecbur şırıngayla içirecekseniz kediyi arkadan sıkı tutup ağzının kenarından sıkabilirsiniz yavaş ve aralıklı direkt boğaza sıkardanız genzine veya ciğerine kaçabilir. Ben kefiri zorla ağzının yanından sıkarak içiriyorum mecbur içiyor

Sıvı probiyotiği biz de kullanmıştık, mamasına karıştırınca ya da direkt verince içmemişti. Ensesinden tutup 2.5 cc enjektörle ağzının yan tarafına azar azar sıkıp içiriyordum ben. 2.5 cclik enjektörle uzun sürüyor içirmek ama daha kolay oluyor

Anonymus297519

Eğer sırıngadan başka şansınız yoksa ağzının kenarından püskürtürseniz zaten hemen ilacı içmeye başlar 🐾çok geçmiş olsun 🙏🏻

duman_cat_world

Kendi icmiyorsa mecbur siringayla icirmelisiniz baska bir yolu yok maalesef. Ya da sevdigi bir sivi odul mamasi varsa karistirabilirsiniz.

Lavinia17

Ben kedime şurup verdiğim zaman şiringa ile vermiştim.
Annem havluya sarip tutmuştu ben bi parmağimi dişinin arasina sokup direkt ağzına sıkmıştım.
Geçmiş olsun💜

Warriorsans

Yaş mamayla karıştırıp verebilirsiniz zaten ishal olduğu için vücudu su kaybediyordur yaş mama yemesi gerekir sevdiği bir yaş mamayla da karıştırıp verince red edeceğini sanmıyorum. Geçmiş olsun

tacoberry

cok tesekkur ederim hepinize, dediklerinizi deneyecegim 🥲💗

tacoberry

yas mama sevmiyor, sadece kuru mama odul mamasi ve malt yiyor :(