Sizce Mama Değişmeli Miyim?

AnbuShino

Kedim için şuan acana first feast kullanıyorum 2 3 hafta olmuştur buna geçeli ama 1 kere dahi mamaya severek gittiğini görmedim mama dökerken öyle koşarak geldiğini görmedim sanki sırf yemiş olmak için yiyor gibi açıkcası ben biraz severek yiyeceği bir mamaya geçmek istiyorum kabına mamayı koyduğumda koşarak kabına gelebileceği bir mama olsun istiyorum şu an malta bile mamasından daha çok koşuyor aslında maması hariç her şeye koşuyor Hangi mamaları önerirdiniz böyle bir durumda

13 CEVAP

teddybal

Bence en azından elinizdeki paketi bitirin zaten acana first feast 1,8kg biter çabucak, belki de bu süreçte alışır isteyerek yemeye başlar, iştahlı olmasa da yiyormuş zaten bu da iyi, başka bir organik problem de yoksa bitirin bence elinizdekini, fayda da görür kaliteli mama çünkü.

teddybal

Kedilerim(biri hariç)çok iştahlı ve yemek secmiyorlar o yüzden ısrarla bir marka öneremedim kesin yer diyerek, fakat hepsinin en iştahlı yedikleri ortak mama nd ocean kitten oldu belki denersiniz, bir de petlebi'de bazı markaların yeme garantisi varmış o markaları sorup teyit ettirip deneyebilirsiniz bu sırada, burda da konuşulmuştu hatta gören arkadaşlar hatirlarsa yazarlar ben hatırlayamadim hangileri. Bol iştahlı günler dilerim kedinize :)

simbakedi

proplan, exclusion, advance, nd, brit care mamalarda küçük paketlerinde vardı yeme garantisi olayı diye hatırlıyorum. yine danışırsanız yanıtlarlar kısa sürede canlı destek. benim kedim acanayı de seviyor, nd ocean kitten da ikisine de deli gibi aşıktı koşarak geliyordu. ama yerinizde olsam değiştirmezdim ben. severek yemesi değil önemli olan mamanın iyi gelmesi ve içeriğinin temiz-güvenilir olması. yemesi gereken miktarı yiyorsa ben daha da zorlardım. hatta pacifica, grasslands gibi çeşitlerini de denerdim ilk öyle değiştirirdim. all life stages olduklarından yavrular da yiyebiliyor. belki balığı, belki tavuk ve hindiyi daha çok seviyordur onu deneyerek de anlayabilirsiniz. ama yerinizde olsam değiştirmezdim, değiştirsem de nd denerdim bnmki çok sevmişti ve çok iyi gelmişti çünkü. ayrıca değiştirseniz bile ilk önce tahılsızları denemenizi öneririm

AnbuShino

şuan için belki 10 günlük mamam vardı değiştirme kararı verirsen onu da değişimde karıştırarak kullanabilirim
@simbakedi amacım severek yesin diye de çok kalitesiz bir mamaya geçmem tabiki yine belli kalitenin üstündeki mamaları denerim diye düşünüyorum ama önce aroma değiştirmeyi deneyeceğim o zaman zaten 2 3 aromada yaşına gelmiş olur kısır mama başlanır o zaman o zamana kadar umarım seveceği bir mama bulurum

missAybuke

Ufak gramajlı başka mama alıp şuanki mamasına biraz ekleyerek sevdirebilirsiniz belki. Bende ilk kez Acana'nın kısır mamasını aldım, dediğiniz gibi istekli yemediği o kadar belli ki. Acananın diğer çeşitlerini severek yiyor mesela bunu sevmedi. Üst kattaki mama kabında true instinct var ona koşuyor sürekli yemek için. İkisini karıştırdım şuan daha severek yiyor. İshal olmaya yatkın bünyesi yoksa bu şekilde yapabilirsiniz.

Seymaaacaan

Bence proplan alın acana ile karıştırıp verin. Proplana hayır diyen kedi görmedim

Palyaco

10 kediden 6 acana yemiyor yada zorla yiyiyor exclision tavsiye ederim

teddybal

Kedilerim(biri hariç)çok iştahlı ve yemek secmiyorlar o yüzden ısrarla bir marka öneremedim kesin yer diyerek, fakat hepsinin en iştahlı yedikleri ortak mama nd ocean kitten oldu belki denersiniz, bir de petlebi'de bazı markaların yeme garantisi varmış o markaları sorup teyit ettirip deneyebilirsiniz bu sırada, burda da konuşulmuştu hatta gören arkadaşlar hatirlarsa yazarlar ben hatırlayamadim hangileri. Bol iştahlı günler dilerim kedinize :)

duman_cat_world

Severek yemiyorsa vermenin bir anlami yok. N&D, acana, sanabelle, exclusion, brit care gibi baska bir markaya gecebilirsiniz.

@Palyaco
Yalnız siz istatik calismasi mi yaptiniz da 10 kediden 6’sı yemiyor diyebiliyorsunuz anlayamadim🤷‍♀️

Canimyavrum

Biz cocuklara kalirsak wiskas ve rkfles yedirmemiz lazim çunku hic bir kaliteli mama icerigi onlar kadar soslu we tuzlu olmafigi icin istahli uemezler diye düsünuyorum

Ozge00

Yemiyorsa devam etmeyin. Daha önce burda nd ile aynı sorunu yaşayan biri vardı, kedi yemesi gereken kadar yemediği için gerekli besini alamamış ve bir süre sonra ağır rahatsızlanmıştı sonra da suçu mamaya atmıştı bir kesim. Bu gibi durumlarda ısrarcı olmamak gerek.

simbakedi

umarım sever diğer serilerini çünkü hem bütçeniz var hem güzel bir mama bir süre denense daha yararlı olur diye düşünüyorum. bu arada pacifica kullanıyoruz biz taneleri o kadar büyük değil ve kedim bayılarak yiyor, öyle öneri olsun aklınızda kalsın :D

Tugbasevil

Hills deneye bilirsin benim kedilerim bayılarak yiyor