Kedimin Ustunden Surekli Pire Ölusu Dusuyor

Boldialya

Kedimin dis parazitini yapali 1haftadan fazla oldu ama hala ustunde canli pireler var . Buna ek olarak ne zaman yataga ya da koltuga yatip.kalksa surekli siyah nokta halinde biseyler koltuga dokulmjs olarak kalkiyor. Ne yapabilirim.

5 CEVAP

beyzathemoc1

evin her yerini süpürün silin detaylıca çarşafları vs hep süpürün silkeleyin kediyi de pire tarağıyla tarayın bikaç defa sirkeli suya tarağı sokup tarayabilirsiniz her gün uygulayın geçer büyük ihtimalle

Anonymus297519

Pire eve yayıldıysa bu yüzden de kedinizde gala canlı pire olabilir evinizi sirke ve arap sabunu ile temizlemenizde uygundur.

Warriorsans

Kedinizi pire tarağıyla tarayın ve yanınızda bir su bulundurun ki pireler kaçmasın ben düzenli taramayla hem eve yayılmasını engelledim hemde pirelerden kurtuldum

Anonymus297519

Tekrar veterinere götürmenizi yada hekimimize sormanızı öneririm.

hannnngggg

bana veteriner hekim kedinin alanını kısıtlamayı düşünebilirsin demisti her düşen pire ölü olmuyor her düşen de pire olmuyor yumurtası da düşüyor zaten ilac yumurtaya etki etmiyor düşen yumurta pireye dönüşüyor halının arasına falan giriyor tekrar hayvana geliyor bol bol süpürmek ve silmek kediyi taramak gerekli evi ilaclatmayı da deneyebilirsiniz