Kısırlaştırmadan Sonra Antibiyotik

buusracikk

Herkese iyi geceler, 3 gün önce kedimi kısırlaştırdım bugün kontrol ve antibiyotik için veterinerimize götürecektim ama veterinerimizin şehir dışında bir işi çıktığı için götüremedim enjeksiyon yerine hap verebilirsin dedi. Hapı aldım ama ne yaptıysam yutturamadım çok keskin bir kokusu var sevdiği şeylerin içine koysam da hapı ayırıyor. Kedim gayet iyi hiç bir sorun yaşamadık operasyondan sonra ve o gün antibiyotik iğnesi de yapıldı. Hapı içirmesem bir sorun olur mu?

8 CEVAP

ferhat05

İçirmeniz gerekli. Bir elinizle boynundan tutun. Diğer elinizle de hapı alın ve baş parmağınız alta, işaret parmağınız üstte, hap da bu parmaklarınızın arasında olacak şekilde hapı yutturmaya çalışın.

orhdoner

Merhaba bize de vermişti daha önce ben ezip un haline getirip malta karıştırıp yedirdim yoksa dediğiniz gibi yaş mamaya katınca yememişti şimdiden kolay gelsin 🥰🙏

buusracikk

Onu da denedim ezip maltla vermeyi ama maltı da yemedi kokusunu alınca ☹

orhdoner

Ben öyle yemediği zaman patisine sürdüm maltı mecburen yaladı başka çarem yoktu diye bazen yemeyip kaçmaya çalışıyordu 🙈

ferhat05

Biraz zoraki olacak ama bazı inatçı kediler için tek çözüm olabiliyor. Isırılabilirsiniz, elleriniz kanayabilir. Dikkatli olun.

ratt_01

Ezip maltla karıştırın ve patisini bulayın. Bir süre nefret edecek sizden ama yalayacak sonuçta

Tugbasevil

2 kisi ancak yapabilirsin azını açıp ilacı parmağınla boğazına doru it sevmiyorlar ama mikrop kapmamalari sağlıkları için verilmesi gerekiyor biz 5 gün vermiştim ben çok zor oluyor biliyorum

Tugbasevil

2 kisi ancak yapabilirsin azını açıp ilacı parmağınla boğazına doru it sevmiyorlar ama mikrop kapmamalari sağlıkları için verilmesi gerekiyor biz 5 gün vermiştim ben çok zor oluyor biliyorum