Merhabalar Acil Yardım

Murat230618

Merhabalar 2 buçuk aylık kedimin sadece 1 patisinde böyle bişey var yeni farkettim ve yeni sahiplendim sizce bu ne yardım edin

15 CEVAP

orhdoner

Merhabalar hayırlı olsun Allah Sağlıklı uzun ömürler versin öncelikle nasır olmuş gibi görünüyor veterinere gittiğinizde gösterin ona uygun bir ilaç verir size geçmiş olsun 🙏

edadnmzr

Merhaba, benim kedimin de patisi yara olmuştu fotoğraftan net anlayamıyorum aynılar mı diye ama sizinki kabuk tutmaya başlamış zaten. Ben ilk halini görmüştüm mordu sonrasında bunun gibi kabuklu hale döndü.
Veterinere götürdüm sıcaktan patisinin yanmış olabileceğini söyledi prednol krem verdi geçene kadar kullandık şu anda patisi düzeldi.
Çok endişe etmeyin yaz aylarında oluyormuş bu tarz yaralar bizimki de daha yeni geçti yazdan çıkmış olmamıza rağmen. Ama tam anlamıyla ne olduğunu bilmek için veterinerinize sormalısınız kremsiz ya da solüsyonsuz geçmiyor çünkü ve yalamaması da lazım kabuğu kaldırdığı için.

edadnmzr

Palyaco
Ben veteriner tavsiyesi ile krem kullandım. Prednol verdi bize ve yalamaması için yakalık taktık. Krem olsa da olmasa da yakalık takması lazım benim kedim öyle bir yalıyordu ki kabuk tutmuyordu yani

edadnmzr

Arkadaşlar yalayınca geçer diye düşünmeyin orayı yalamaması lazım enfeksiyon bile kaptırır benim kedim o kabuğu kaldırdıktan sonra 2 dakikada bir ayağını yalıyordu hiç iyileşmiyordu
Veteriner bize yarayı yalamaması lazım yalıyorsa da yakalık takın dedi

Siz veterinere götürün ne olduğunu da vererineriniz söylemeli ben size krem tavsiye etmesine ederim de ilk yorumumda dediğim gibi aynı sebepten olup olmadığını burdan anlayamayız

Warriorsans

Çok anlamadım ama eğer kabuk tutmuş bir yaraysa kesinlikle yalamaması lazım batikon sürüp üzerine Hametan madeccasol tarzı bir krem sürün ayrıca yalamasın diye yakalık takabilirsiniz

Palyaco

Ben yaliyorlar krem durmuyor demek istedim yazım hatasi

Murat230618

Onerebileceginiz krem varmı veteriner çok uzak bize

Palyaco

Krem sursenizde olmaz yaliyorlar partilerini iyileşir sürmeyin bisey

Mehmetneroo

Yara olmuş ki veterinere gitme imkanınız yoksa birşey sürmeyin derim çünkü sürekli her yerlerini yalıyorlar çok ciddi boyutta değilse zamanla iyileşebilir

zfrshn

Önce güzelce yıkayın sonra batikonla silin bir süre kucağınızda dursun sonrasında yalasada sorun olmaz.

zfrshn

Önce güzelce yıkayın sonra batikonla silin bir süre kucağınızda dursun sonrasında yalasada sorun olmaz.

zfrshn

Önce güzelce yıkayın sonra batikonla silin bir süre kucağınızda dursun sonrasında yalasada sorun olmaz.

zfrshn

Önce güzelce yıkayın sonra batikonla silin bir süre kucağınızda dursun sonrasında yalasada sorun olmaz.

Ser77

Kumunu degistirin benim kedimin patilerini yara yapmisti mirmir bentonit iyi.

Tugbasevil

Aloe vera bitkisi varsa eğer ondan süre bilirsin patisine hem cabuk emer cabuk iyileşir hem yalasa da zararı olmaz