Çok Acil !

Vejnurs

Kedimin sırtında tam aşı yapılan yerin 1-2 cm altında içi sıvı dolu bi kese oluşmuş vet aradım abse ya da hematom olabilir dedi öğleden Sonra kliniğe gideceğiz sıvıyı çekeceklermiş başına daha önce böyle bi şey gelen oldu mu yardımcı olur musunuz sırtındaki kitle değil oynak bi sıvı.kedimin keyfi iştahı hareketleri her şeyi normal

9 CEVAP

teddybal

bir yere çarptiysa bölgede kan birikmesi ile hematom, ya da lokal bir enfeksiyona bağlı püy birikmesi ile abse oluşur, basmakla ağrı acı hissediyor mu, kitlenin büyüklüğü ne, başka bir yerinde var mı, travma oldu mu, ek şikayetiniz var mı, renk değişikliği seçiliyor mu tüylerin altından, şişlik bölgesi sıcaklık durumu, vs. bir sürü faktöre bakarak gittiğinizde veteriner hekim degerlendirerek en doğru bilgiyi o verecektir, geçmiş olsun 🙏

Vejnurs

Yani bi yere çarptı mı bilmiyorum çünkü tekir kedi aşırı yaramaz ve hareketli ağrı olduğunu sanmıyorum ben dokununca fazla tepki vermiyor umarım kötü bi şey çıkmaz yanıtınız için teşekkür ederim

septikbaykus

Aşı sonrası olabiliyor bazen. Sıvı dolu bir kese gibi değil de şişkin yada yaramsı şekilde.

Vejnurs

Aşı olmadı yakın zaman da ve oynak bi sıvı kesesi yani yara falan değil bi sağ tarafa bi sol tarafa hareket eden içinde dokulunduğunda sıvı olan bi kese

zfrshn

Aşıdan oluyor köpeğimde olmuştu buz koyduk msj yaptık tavsiye üzerine geçti bizede size söylenenler söylenmişti.

Vejnurs

Ne zaman yaptırmıştınız aşıyı

Mehmetneroo

Bizde kuduz aşısından sonra olmuştu bende çok panikledm hatta veterinere gidene kadar ağlamıştım bayağı kötüydü eğer sivilce gibi beze tarzı birşey ise aşıdan sonra olabiliyor ve 20 günde geçmişti bizde . Ama farklı bir durum varsa en iyisini veteriner bilir

Vejnurs

Yok aşıdan kaynaklı değilmiş ödem birikmiş vet yaklaşık 10 cc sıvı aldı 2 gün Sonra tekrar alacak sebebini bilmiyoruz bi antibiyotik ve Ateş düşürücü yaptı enfeksiyon olmasın diye umarım bi an önce atlatırız bu süreci

Lermancaice

Selamlar benim kedimin vücut sıcaklığı 34 e düştüğü zaman doktor sıvı birikimi gözlemlenmişti. Hala da var. Kanında üre miktarı ciddi anlamda yüksek çıktı. Uykucu ve kilolu olduğu için anlamadık. Sıvı hareket etmiyor karni sarkıkti küçüklükten kalma bir şarkılık oraya sivi yerleşmişti. Antibiyotik iğneler oldu ,böbrek için renal mama kullanıyoruz. PHYTOELITE HEALTHY KIDNEYS isimli ilacı sabah akşam kullanıyoruz. Ama bunların hepsi böbrekten dolayı Su birikimi böbreğin iyi çalışmasından kaynakli. Ateşi çıkmış ise bu iyi bir şey doktor daha kolay müdahale yapıyor. Bizimkinin sıcaklığının yükselmesini beklemiştik. Ama sakın üzülmeyin. Cidden mücadele konusunda onlara güvenebilirsiniz. Bizimkinin suyu hala duruyor ama neşesi yerinde. Anlaşılan bununla yaşamayi öğrenmiş. Nefee problemi, çişinde kan, iştahsızlık durumunu kontrol ederek ilerliyoruz. Tek yapabileceğimiz bu. Sıvı toplanması umarım olmaz. Geçmiş olsun.