Sokak Hayvanları Kısırlaştırılmasın Diyen Kişilere En İyi Cevap Ne?

Thekedi

Elimden geldiğince belediye imkanlarını kullanarak sokak hayvanlarını kısırlaştırmaya çalışıyorum. Bir terslik olmazsa kasımın 4 de 2 dişi kediyi daha kısırlaştırcam ama millet laf edip duruyor.

Haram, hayvanın doğasına karışma, sizin yüzünüzden sokakta kedi kalmıcak, ölürse ölür doğanın dengesi, kısırlaştırmak yerine onlara baksanız... Keşke ama 3 kedi bakalım diyorsun 1 seneye kalmadan 12, 2 seneye kalmadan 30 kedi oluyor. Anlatmaktan dilim de tüy bitti ya onlar anlamıyor ya benim savunmam güçlü değil. Siz ne cevap veriyorsunuz bu insanları?

5 CEVAP

simbakedi

siz bu kisilere cevap veriyorsunuz, onlar inatla akillarini kullanmadan bildiklerini okuyorlar. biz kendi aramizda tekrar okumus oluyoruz. bari biraz olsun kafalarini calistirsa bu kisiler. bakin bilmeyen olabilir ama biliyormus edasiyla ahkam kesenlere katlanamiyorum

Ayssgul

Doğurup doğurup sokakta ölsünler işkence mi görsünler deyin hey Allahım sorsan o adama cins kedi meraklısıdır. Bi cins kedi ilanı açıldı mı rağbet rağbet üstüne ama tekire yazanlar o kadar az ki benim kedimde cins ama engelli hep derim cins kedi üretilmesin yazık hastalıklarla doğuyorlar diye sokaktakiler içinde durum farklı değil tecavüz edeni yakanı boğanı neler neler. Kesinlikle kısırlaştırılmasın denmesine karşıyım her insan bir olmuyor neler yapıyorlar hayvanlar neler yaşıyorlar.

diablerose

cins kedi meraklilarini bu meraktan oturu kinayamiorum cunku ben de tekir meraklisiyim. kimisi de kopek insanidir mesela. yeter ki kafalarina gore ciftlestirmesinler, satin alip satmasinlar. bu kisilere ise cevap vermenize hic gerek yok. cunku soru degil elestiri onlarin yaptigi. medenice de anlatsaniz, bagirip cagirsaniz da onemi yok

Size boş boş konuşan insanlara deyin ki kedi barınaklarına kaç kere gitmiş kaç kere onlara yemek götürmüş kaç kere başlarını oksamis Allah'ın adıyla da bilip bilmeden konuşmasınlar çok iyi bir şey yapıyorsunuz artık yaşam koşulları çok farklı ne kadar kedi kısırlaştırma yapilirsa o kadar iyi bence

Warriorsans

Haram olduğunu nereden çıkarmışlar? Müslümanlıkta Hayvanlarda kısırlaştırma insanlardaki kadar büyük önem taşımaz. Tabii ki durduk yere kısırlaştırmak doğru değil ama sokaklardaki hayvanları imkanlar eşliğinde kısırlaştırmak kedileri yok etmez hatta onların yararlarına bir davranıştır.