Sanabelle Deve Kuşu Etli Kedi Maması

Lils

Sabah gördüm, çok dikkatimi çekti ve paylaşmak istedim. İçinde az miktarda deve kuşu eti var ama yine de çok ilginç bence. Bir sitede satıldığını gördüm ama stokta kalmamış.

11 CEVAP

Ozge00

Bu günleri görmek isterim ben de. 20 kilo mamaya 65 TL versem bir değil 5 kedi de beslerim 10 kedi de. Ah hayat ah Türkiye

Poncimin

Bir de ingilizce sitesinde gözükmüyor ama Almanca sitesinde Heimat 1960 diye mamaları var. Büyük ihtimal sadece Almanya'da satılıyor. (Sitenin en aşağısında)

https://www.bosch-tiernahrung.de/de/katzenfutter

Kuru mamaları içerik olarak şuan satılanlar ile benzer, farkı pek anlayamadım. Ama yaş mamaları iyiymiş. Kuru mamada tek gördüğüm fark Wiesenbach'taki geleneksel aile işletmemizde yapılır diyor, bir de 60 yıllık deneyim ve kalite sözümüze sadık sürdürülebilirlik garantisiyle (Alman Sürdürülebilirlik ve Ekonomi Enstitüsü tarafından onaylanmıştır) yazıyor. İçerik olarak hemen hemen benzer pek fark yok. Sanabelle Heimat Sensitive maması bu şekilde içeriği:

Taze Tierwohl hindisi (%25), kümes hayvanları proteini (kurutulmuş), pirinç (%11,5), pirinç unu, kümes hayvanları yağı, taze karaciğer (%5), karaciğer unu, protein hidrolizatı, kurutulmuş pancar küspesi, keten tohumu, balık unu, bezelye lifler (%1.2), Somon yağı, bütün yumurta (kurutulmuş), maya (%0.1 mannanoligosakkaritler, %0.06 beta-glukanlar dahil kurutulmuş), potasyum klorür, kalsiyum karbonat, kızılcık (kuru, %0.1), yaban mersini (kuru, %0.1) % ), Yeşil dudaklı midye özü, kadife çiçeği (kurutulmuş, %0.05), avize (kurutulmuş).

Yaş mama olarak Heimat serisinde baya çeşit var hoşuma da gitti içerikleri ama burada satılmıyor. Kendi suyunda pişirilerek hazırlanıyormuş. Mesela Sanabelle Heimat Köy Sığırlı ve Kuzu Etli yaş maması içeriği şöyle:

Taze köy sığırı (%58), et suyu (%27), taze kuzu (%10), bezelye (dondurulmuş, %3), kestane (dondurulmuş, %1), mürver (kuru, %0.5), ayçiçek yağı (%0,5).

Ozge00

Almanya'ya taşınma fikri çık aklımdan. 2x10 kg sanabelle 65 Euro zoo-plusta. Hayır ağlamıyorum.

Poncimin

https://www.bosch-tiernahrung.de/en/cat-food

Kendi sitesine bakarken görmüştüm. Benim de dikkatimi çekmişti :D Burada satılmayan farklı mamaları, ödül mamaları vs. de var sitesinde. Türkiyede satılmıyor sanırım, hiç görmedim.

Palyaco

Yakında gelicek turkiyeye yakında yazanlar sitesinde

Palyaco

Almanya'daki ucuz buraya gelince 3 katı oluyor oradaki kazancla bu fiyat bizim mystic eş değer geliyor turkiyedeki kazancla

duman_cat_world

Deve kuşu etli çok ilginç 🤔😊 Türkiyede satılıyor muymuş?

Ozge00

20 kilosu Niye bu kadar ucuz ya Almanya'da? 65 Euro nedir yahu? Ben burdaki fiyatlara alıştım diye mi böyle bilmiyorum ama çok çok ucuz geldi. Bizde Mystic ve felicianin kilosu 40 TL'ydi en son mesela.

septikbaykus

Çok merak ettim mamayı. Sanabelle güvenilir marka zaten

Lils

@duman_cat_world iki sitede gördüm Türk olarak. Birine göz attım ve stok gözükmüyordu. Sanabelle Türkiye sitesi yakında olarak tanıtıyor. Resmi olarak satışa çıkmadı sanırım Türkiye'de.

***********'da 10kg satılıyordu yanlış hatırlamıyorsam. İlginç