Bu Üç Mama Arasından..

cerenkybs

arkadaşlar kedim hareketsiz bir kedi olduğu için yüksek proteinli mama tercih etmiyorum.Hills kullanıyorum yedi ayı aşkın süredir.Royal vanin proplan ve hills üçlüsünden en iyisi hangisidir?Hillsden iyi dediğiniz varsa karılık vermeyi düşünüyorum

14 CEVAP

Poncimin

Proplan derdim de protein oranı yüksek onun ki. Acana üst serilerinden mesela Acana Grassland %37 protein içeriyor. Örnek olsun diye Proplan Balıklı Kısır mamasında ise %42 protein var. Acana'nın protein oranı bence yüksek değil ideal, Orijen'in yüksek biraz. Royal Canin, Hills arasından Hills derdim ben. Hills ile devam edebilirsiniz.

Gimlihanim

Benim de şu ara yaşadığım büyük muamma. Üçü arasında sıkıştım kaldım. Hangisini seçsem bilemedim. Soruyu takip edeceğim 😅😅

Ozge00

Hepsini de kullanabilirsiniz Rotasyonlu olarak

Palyaco

Hills kisirlastirilmis ve royal canin british shorthair nedenmiş l,lizin lcarnitin en yüksek ve ikisininde bir arada olması l,lizin ve l,carnitin bu iki mamada var

Canimyavrum

bunarada erkek cocuk

Warriorsans

Proplan 3 ü arasında tercihim olurdu

Warriorsans

Proplan 3 ü arasında tercihim olurdu

Ozge00

Gimlihanim :D Üçünün de burdan tavuklu çeşidine baktım. Attığım şekilde yazıyor. Normal doğal yaşamlarında %52 protein %46 yağ %2 karbonhidrat elde ederlermiş kuş fare vs yiyerek. Olması gereken bu ve benzeri aslında ama evde hareketsiz kedilere bu şekilde beslenme yaramıyor pek sanırım zaten doğal yaşam da kalmadı. Toplam Yazan Protein de full etten sağlanmıyor bir kısmı da bitkisel proteini içeriyor yani ondan dolayı bir tık fazla diğer ikisine göre. Acana da et çok mesela ama proteini %35 gibi bir şeydi, proplanda daha az olmasına rağmen protein %40 işte bu sebepten. Karbonhidrat oranları bu yazdığıma göre çok çok fazla dikkatinizi çektiyse. %2 nere %37 nere. Çok da üstünde durmuyorum çünkü en iyi denilen mamanın da karbonhidrat oranı %20 23 civarı. Demem o ki hepsi de çok farklı değil birbirinden. Ben olsam rotasyon yaparım tek birini seçmek yerine. Tek tip beslemeyi sevmiyorum. Doğru da bulmuyorum. Artık mama konuşmaktan kafayı yediğimizi de düşünüyorum :/

Ozge00

Proplan İçerik
Tavuk Eti %21
Kurutulmuş Kanatlı Proteini
Mısır Gluten Unu
Pirinç
Hayvansal Yağ
Soya Proteini
Bezelye Proteini Konsantresi
Mısır Nişastası
Kurutulmuş Yumurta
Mısır
Kurutulmuş Hindiba Kökü %2
Mineraller
Balık Yağı
Sakaktat
Maya

Analiz Raporu
Ham Protein %40
Ham Yağ %18

Hills İçerik

Tavuk ve Hindi Unu
Buğday
Mısır
Hayvansal Yağ
Mısır Glüten Unu
Pirinç
Dijest
Mineraller
Kurutulmuş Pancar Posası
Balık Yağı

Analiz Raporu
Protein %33,7
Yağ %21,4
Karbonhidrat %37,8

Ozge00

İçerik

Kurutulmuş Kümes Hayvanları Proteini
Pirinç
Buğday
Hayvansal Yağlar
Mısır
Bitkisel Lifler
Buğday Unu
Hidrolize Hayvansal Proteinler
Bitkisel Protein İzolat
Mısır Gluten
Mayalar ve İlgili Parçalar
Pancar Küspesi
Soya Yağı
Balık Yağı
Fisilyum Kabuğu ve Tohumları
Mineraller
Hidrolize Maya
Kadife Çiçeği Özü

Analiz Raporu

Protein %32
Kül %7,2
Yağ %15
Diyetsel Lif %4,6

Zeynepulku

Pro plan

Ozge00

En iyi denilen Mamalarda da kedilerde yara dökülme ve idrar sorunları şikayeti oluyor sık sık. Gel çık işin içinden. Çok da takılmıyorum artık bu nedenle döne dolaşa kullaniyoruz iyi bilindik markaları.

Üçü arasında kalsam proplan alırdm

duman_cat_world

Üçü arasından Pro Plan daha iyi bence. En azından taze et içeriyor.

Benim kinci tercihim royal canin olurdu. Hills’i pek beğenmiyorum, çok tuz içeriyor.