Kedilere Günde 30Gr Malt Verirsek Ne Olur?

Loku_bey

Kedim malt cok seviyor kıyamıyorum vermek istiyorum fazla verirsem ne gibi zararlarla karşılaşabiliriz.

25 CEVAP

Loku_bey

Aslında bildiğim kadarıyla uzun tüylü kediler için günlük verin diyorlar diğerleri 2 veya 3 güne bir verebilirsiniz dediler.

septikbaykus

30 gram az olmuş bence 30 kilo ver direk allaha kavuşsun kedi

Merve7

Sakın çok vermeyin herşeyin fazlası zarar ödül maması alın wanpy Me-o bir paket verebilirsiniz

Muezzabalim

30 Gr deyince korktum 😂Ben 30 Gr malti iki kediye 3 aydır kullanıyorum yeni bitiyor 😂Ama iki günde bir nohut kadar veriyorum ben yeterli oluyor.Hepsini versem hepsini yerler valla çok seviyorlar🐾😊

simbakedi

kediniz asiri uzun tuylu degilse vermenizi onermem. ben 2-3 gunde bir bazen 3-4 gunde bir kucuk bir parca veriyorum gimcat ona ragmen kakasinda tuyleri gorebiliyorum. seviyor diye boyle seyler vermek dogru degil maalesef ben de seviyor diye fazla mama veriyorum su an, zararli oldugunu bildigim icin giderek azaltiyorum siz de azaltarak verin. tam olarak ne sorunlar olur hatirlamiyorum ama her seyin fazlasi zarar oldugundan gerek yok :D wanpy gibi sivi odul mamalarini her gun az az verebilirsiniz (haftada 1 tane yeterli olur bence onun da fazlasi zarar sjkahsjs). ya da istediginde dikkatini oyunla vs dagitmaya calisin. hem maddi hem de saglik acisindan daha iyi olur

Lils

Günde 2cm (1 gram ediyor) yeterli böylece 3 ay dayanır malt. Ayrıca çok vermek iyi değil.

buseevecan

Maltlar hafta da 2 3 defa verilir ve ölçüsü 2-4 cm dir. Daha fazlasını vermeyin

Gimlihanim

Sakın vermeyin lütfen. Bağırsak florası ne hale gelir düşünmek bile istemiyorum. Sıvı ödül mamaları var Me-o ve wanpy çok seviyorlar. Onlardan verebilirsiniz.

Malt pahalı yavaşlayın

Ayssgul

Kedinize günde 30 gram malt verirseniz, korkarım pek hoş şeyler olmaz.