Kedilere Günde 30Gr Malt Verirsek Ne Olur?

Loku_bey

Kedim malt cok seviyor kıyamıyorum vermek istiyorum fazla verirsem ne gibi zararlarla karşılaşabiliriz.

25 CEVAP

teddybal

30 gram mi?! Yanlış yazdığınız herhalde 3 filan diyecektiniz değil mi?!

Palyaco

30 gr verirsen bağırsakları kucaklarsin

Kediciik21

Bence vermeyin ve malt pahalı bir şey 😂 sıvı ödül maması alın onun yerine

Palyaco

Fazla vermenizi tavsiye etmem günlük 3 cm geçmeyin derim malt

Kediciik21

Bence vermeyin ve malt pahalı bir şey 😂 sıvı ödül maması alın onun yerine

Loku_bey

1 tane 100gr maltı 3 haftada bitirttim.

Loku_bey

Günlük demeyelim de hafatda 2 defa 30gr versek ne olur merka etmiştim çünkü kedim çok seviyor ama ben az az veriyorum günlük.

Loku_bey

Attım rakamı zararı ne olur diye merak ettiğim için sordum

Ozge00

Haftada 2 de çok bence. Gimcat 20 Gr malt bize ortalama 20 25 gün gidiyor. Tabi benimki kısa tüylü. Uzun tuyluler için miktar artıyor 2 haftada biter o zaman da.

Anonymus297519

Bağırsağı bozarsınız 30 gr verilir mi

Loku_bey

Vermiyorum tabiki, eğer verirsek zaraları nelerdir diye sordum.

Ozge00

Sizinki uzun tüylü galiba. 3 hafta normal yine günlük 4 5 cm veriyorlar sanırım.

Loku_bey

Günde 2 cm veriyorum ben.

Warriorsans

Kesinlikle verilmez o kadar. Arkasında yazan miktarı aşmamak lazım sindirim sistemi bozulur. Benim kedim de Malta deliriyor ama sonuçta onun iyiliğini düşündüğüm için ölçüsüyle veriyorum. Ben her gün 2 cm bazen 3 cm şeklinde veriyorum

Palyaco

Günde 3 cm veriyorum verebilirsiniz