Hills Mi Exclusion Mu

AnbuShino

Acana kullanan kedim her sabah mama haricinde başka bir şey vermem için ağlıyor resmen ve ben bundan yoruldum açıkcası o yüzden daha severek yiyeceği bir mamaya geçmeyi düşünüyorum bu 2si arasında kaldım seçenek olarak tavsiyeniz ne olur

16 CEVAP

Sedabekir

İkisi de güzel mamalar ben Exclusion kullanıyorum

Gimlihanim

İkisi de güzel mamalar. Ama ben hills tercih ederdim. Daha bildiğimiz bir mama olduğu için. Sanırım biz de geçeceğiz hills e.

Palyaco

Exclision kullanıyorum

zfrshn

yaş mamaya alışmış onu istiyor sanırım ama mama değişimi bu durumu değiştirmez.

AnbuShino

Yaş mama haftada sadece 1 kere veriyorum Rcyi bile acanadan daha istekli yiyiordu

septikbaykus

Hills light kullandım ben. exclusion da yıldız adayı bir mama gözümde. Seçimi aromaya göre sen yap derim

Oqrenerde06

Exclusion İçerik olarak daha iyi memnun kalanlar çok fazla.

AnbuShino

@ozge00 aynı şeyler bi nevi acana içinde geçerli sayılabilir uzun süre kullanıp şikayetçi olanlarda oluyor hiç bir sıkıntı yaşamayanda whiskasla yıllarca beslenip hiç sıkıntı yaşamayanlarda var nd ile beslenip kanlı ishal olanlarda bende acanayı alırken içerikleri daha iyi olsun diye düşünüyordum ama galiba kedi sıkıntı yaşamadığı sürece o kadar çok üstüne düşmemek gerekiyor ben her sabah mama koyduğumda resmen başka birşey ver diye miyavlıyor sağlığı iyimi dersek evet iyi ama rc ile acana arasında fark varmı kedi üzerinde yok 2 mamada da aynı kondisyonda tek fark en azından rcyi mama kabına koyduğumda mama kabına koşuyordu acanaya sadece açken geliyor

zfrshn

Acana İle proplan kittenı karıştırabilirisniz hiç bir sakıncası olmaz.

Ozge00

Hills. Exclusion ne kadar içerik olarak güzel dursa da uzun süreli kullanan yok daha yeni piyasaya çıktı. Mysticte tecrübe ettim tövbe ettim asla yeni mamalari kullanmıyorum ben.

ratt_01

Exclusion. Minimum tüy dökülmesi ve sağlıklı bir sindirim sistemi ile gidiyoruz şimdilik. Kitten olan biraz fazla kilo aldırıyor yalnız. Beslenme tablosunda belirtilenden bir tık az vermekte fayda var.

hannnngggg

hills derim cunku tarihi bayağı geçmişe uzanıyor güvenli geliyor exculison yeni çıktı cok severek yiyen kediler gördüm lezzet açısından beğeniliyor fakat uzun vadede yarayıp yaramayacagı belli değil, ama her mama böyledir aslında

Ozge00

Burda daha önce nd ile ciddi sıkıntı yaşayan biri vardı. Aylarca nd kullanıyor fakat kedi mamayı az yiyor. Sahibi de doyurucu olduğu için az yediğini sanıyor. Sonradan rahatsızlanıyor çünkü yemesi gereken kadar yememiş ve gerekli vitaminleri alamamış. Bunda suçu nd veya acanada aramamak gerek. Gozlem yapmak gerek. Ki siz yapmissiniz sevmemiş, çok iyi bunu farketmek. zorlamanın da bir anlamı yok.

Ozge00

Proplan RC çok sevilme nedeni da bana tatlandırıcı gibi geliyor. Benimki proplanı acayip yiyor. Veteriner proplan hiç önermedi bana ama ben kilo alsin diye denedim yarım kilo da aldı güzel oldu ama sonra değiştim. Hiç böyle iştah görmemiştim o zamana kadar. Britten Hillse geçtim rotasyon için, bir süredir kullanıyorum. Brit tüy dökülmesine çok iyi gelirken Hills fayda etmedi mesela. Ve brit çoğu kişide ishal yaparken bizde yapmadi. Bunlar kediden kediye değişen şeyler.

duman_cat_world

Ben olsam ilk önce Exclusion tercih ederdim. Üriner sistemi koruduğu
e bağışıklığı güçlendirdiğine dair vaadleri var. İçeriğinde Akdeniz besinleri de bulunuyor😍🙏 Ayrıca monoprotein bir mama. Yani hayvansal proteini tek bir kaynaktan sağlıyor. Monoprotein mamalar sindirimi hassas kediler için daha uygun oluyor🌼