Kedim Çok Fazla Miyavlıyor ?

Miril

Yolculuğu erkek kedim hiç sevmiyor ama taşınıcaz o yüzden onuda goturücem ve 1 saat yolculuğa dayanmayan kedimi 8 saatlik yolculukta nasıl götüreceğim bilmiyorum sizce ne yapmalıyım ? Sürekli miyavlıyor yolculuk yaparken kısa mesafe olsa bile... :(

7 CEVAP

minnakkediler

Benim kedim 15 dakikalık veteriner yolunda bile arabada acı acı miyavlıyor

KedimVar

Sakinleştirici damlalar var. Ben hiç kullanmadım nasıllar bilmiyorum ama vet e sorarsanız sizi bilgilendirir.

KedimVar

Evet göğüs tasması takıp petler için satılan emniyet Kemer'lerinden alabilirsiniz. Emniyet Kemerini tasmasına takıp takarsınız. Hem serbest olur hem emniyet Kemer'inden dolayı fazla uzağa gidemez.

sezind

Yolculuk için veterinerlerin verdiği sakinleştirici bi ilaç var fakat dozunu mutlaka iyi ayarlamalısınız. Benim bir tanıdığım kedisine fazla doz vermişti kedisi sanki uyuşturucu kullanmış gibiydi gözlerine beyaz perde inmişti falan. Bazen de ilaç hiç etki etmiyor kedilere. Bünyeden bünyeye değişebiliyor.

betulaltundal

Benim kedim de veteriner yolunda acı acı miyavlıyor arabada, sanırsınız bi yerini sıkıştırdı bi yerlere. Uzun yolsa eğer göğüs tasması takıp arabada serbest bırakıp tasmasından tutun istediği yere hareket edebilirse belki daha rahat hisseder.

Senaaaaaaaa

Ankara dan Akhisara getirirken kedimi sakinleştirici tablet verdi veteriner hekimimiz onu içirdik İsterseniz hekiminizle konuşup böyle bir şey istiyebilirsiniz.

Miril

Sakinleştiricinin ne gibi yan etkileri var peki ?