Kedi Bağırsak Tıkanması

hannnngggg

kedilerde bagırsak tıkanması nasıl olur? mesela kedi bir cisim yuttu diyelim ve kakasını düzenli olarak yapıyor fakat o cisim kakada çıkmadı yine tıkanma gerçekleşir mi? yoksa yuttuğu cisimden sonra hiç dışkı yapmadı yapamıyor bu şekilde mi tıkanıklık oluyor?

15 CEVAP

Penny-Peri

Benim kızımda da olmuştu tıkanma, hiç kakasını yapamıyordu, kusmaya başladı. Daha sonra veteriner ilaçlı bir röntgen çekti, bi sıvı içirdi ve belli zaman aralıklarıyla röntgeni tekrarladı, ilerleme var mı diye. Hiç yerinden oynamadı bağırsakdaki kütle, o gece gözlemledik, ben zeytinyağ da enjekte ettim. Sabahına kakasını yaptı çok şükür operasyondan kurtulduk. Bizde hiçbir cisim yoktu, tüy vs de yoktu. Kakası katılaşmıştı sanırım. Acil şifalar diliyorum, inşallah sizin yavrunuzda sıkıntısız atlatır 🙏🏻

septikbaykus

Tüy yumakları ile de tıkanır. Böyle biraz yapar biraz yapamaz diye oran vermesini bekleme insanların :) kimisi kusar , kimisi zor tuvaletini yapar ve kimisi kabız olur vs.

Ozge00

Çubuğu komple de yutabilir. Dün suzionlineda görmüştüm bir takipçisi yaşadığı olayı yazmıştı korkutmak istemem sizi ama o story hala duruyorsa bakın derim.

septikbaykus

Yutabilir de yutmayabilir de. Kedi bu.

Ozge00

Çubuğu bulmadiniz mi sonra? Yemediyse yerde bir yere bırakmıştır

Gimlihanim

Kusma, dışkılayamama, iştah kaybı, ya da dışkılarken zorlanma gibi belirtiler olabilir benim bildiğim kadarıyla. 1 hafta da uzun bir süre. Çıkardı mı acaba?

Warriorsans

En ufak bir halsizlik iştahsızlık gibi belirti olursa veterinere götürün hatta imkanınız varsa şimdi götürmek ve bir röntgen çektirmek içinizi de rahatlatacaktır. Geçmiş olsun umarım bir sorun olmaz

Palyaco

Film çektirin 200 tl çekiyorlar içiniz rahat olur

hannnngggg

haklısınız 🥲 kulak çubuğu yuttuğunu düşünüyorum sadece pamuk kısmını mı yutabilir yoksa çubuğu da komple yiyebilir mi peki

septikbaykus

Yutabilir de yutmayabilir de. Kedi bu.

hannnngggg

Ozge00 bende gördüm o nedenle bu soruyu açtım yaklaşık bir haftayı geçti elinde kulak çubuğu gördüm ve peşinden direk koştum ağzına alıp koltuğun arkasına girdi ve gözümün içine bakarak yedi ama çubuğu da var mıydı yoksa pamuk muydu sadece emin olamadım dışkısını hergun inceliyorum fakat birsey çıkmadı dışkısı normal gözüküyor düzenli malt veriyorum tüy yumağı kusma gibi sorunumuz hiç olmadı

hannnngggg

temizlik yaptım belki çıkar diye bulamadım ne yazık ki 😕

simbakedi

bence imkaniniz (hem zamansal hem de finansal) olursa bi rontgene goturun derim. aklinizda kalmasin. benim de bildigim bir konu degil ama bir tikanma olsa sanmiyorum ki kaka yapsin. dedigim gibi bilmiyorum sadece tahmin yuruttum. goturemezseniz de davranislarini gozlemleyin. eger bir gariplik vs gorurseniz akliniza gelecek ilk sey bu olsun. suzinin storysinde yuttugu icin degil tam da yuttugunu anlamak icin zaman gectiginden kaybetmisler kedilerini bir nevi de. umarim hic sorun yasamaz ama yasarsa da aklinizda bulunur bu durum. ben de acikcasi bir sey olsa ilk buna baktiririm ne kadar duzenli de olsak oradan buradan bir seyler yiyorlar ben de gordum birkac kere kakasinda poset, ip :D yamyam mi kedi mi belli degil

Aybuke22

Benim yaramaz oğlum lastik toka yutmuştu kusarak çıkarmayınca tuvaletiyle çıktı ama fark etmedik sandık tam bir ay sonra kusarak çıkardı tokayı o süre boyunca nasıl o toka içinde bekledi nasıl bir şey olmadı aklım almıyor Allah korudu yani çok dikkatli olmak lazım

hannnngggg

cevaplarınız icin çok teşekkür ederim 💖