Kendileri Oynatmak Mı Gerekiyor

CalicoMinos

Nedenlerini birlikte yazar mısınız?

10 CEVAP

Lils

Evet çünkü ev kedileri hareket etmiyor genelde. Biz dikkatini çekip oyun oynatmalıyız çünkü egzersiz yapmak onlar için sağlıklı. İp, olta, top çok dikkatlerini çekiyor

buketguven

sizin onunla oyun oynamanız hem stresini azaltır hemde bağ kurmanızı kolaylaştırır :) sahipleniyorsak vakitte ayırmalıyız bence. Ben çalıştığım için yalnız kalıyor evde kızım. Eve geldiğimde beş dk boyunca sarılıyoruz kucağımdan ayrılmıyor. Sonra hopluyor doğru kedi tünelinin başına gidiyor onunla oynamam için :D Oltayı yakalamak için tünelin bir ucundan çıkıyor diğerine atlıyor :D bir süre sonra yorulup dinleniyor uyuyor zaten. Bence çok güzel bir şey sizinde kafanız dağılır onunda stresi azalır hem egzersiz yapmış olur.

buseevecan

Tabiki de evet , onların da canı sıkılıyor . Özellikle yavru kediler daha çok oynamak ister . Oyuncak top alıp yalnız olduğunda oyun oynamasını sağlayabilirsiniz

Anonymus297519

Enerjilerini atmaları için oynatıyoruz enerji atılmazsa hırçınlaşabilir.

duman_cat_world

Egzersiz ve hareket çok önemli. Zaten çok hareket ederlerse çok su içerler. Bu da böbrek sağlığını olumlu etkiler.

Ayrıca kediler avcı canlılar oyun oynayarak sıkılmamasını ve bir bakımı avlanmasını sağlıyoruz. Psikolojilerini kötü etkilememek için avını yakalamasına izin vermek de önemli :) Ben oyuncağı yakalayıp ısırdıktan sonra ödül maması, yaş mama, malt vs veriyorum. Bu şekilde oyun oynamayı kafasında iyi şeylerle özdeşleştiriyor ve avını yemiş oluyor 🤗🙏💕

blue_hpood

oyun oynatmazsam o gün kafayı yiyor, çıldırıyor, ortalıkta koşturuyor. kesinlikle oynatmalısınız, özellikle kısır kediler kilo almaya yatkın oluyor. ne seviyorsa onunla oynatın, bizimki top ve farelere hasta, bir de kağıt toplara:D

Ayssgul

Fiziki bir yana ki oda çok önemli ama psikolojik açıdan çok önemli oyun

Superisi814

Kedilerle oyun oynamak aranizdaki baği kuvvetlendirir. Kaliteli vakit geçirmenizi sağlar .Ic güdüsel olarak avci olan kedilerin iç güdülerini kullanabilmelerini, enerjilerini atmalarini, doğalarina yakin olmalarini saglar.Ustelik onlar bazen oyun oynar kendi aralarinda.Bazen de bir sinegi, bir böcegi oyun oynamak icin avlar.Yeterli neden var degil mi ? 😊🐾

Palyaco

Ben aradaki hol halısını tünel yaptım 3 metre koşuyor oynuyor top la da müthiş oynuyor başka hiçbir şey dikkatini cekmiyor

Kesinlikle oynanmalı. Fiziksel olarak değil sadece asıl yararı psikolojik. Oyun avlanma içgüdülerini bastırıyor bir nevi.
Benim kedim gün içinde yeterince oynamamışsam resmen yıkıyor ortalığı. Kapıda miyavlıyor, huzursuz huzursuz evde dolanıyor, oyalanacak bir şey bulamazsa saksılarıma saldırıyor:d günlük koşturmaca maratonu tamamlanmışsa da pamuk gibi oluyor. Aranızdaki bağ kuvvetlendiyor zaten hissediyorsunuz. Ayrıca çok eğlenceli:)