4 Aylık Oldu Hala Kuru Mama Yemiyor Ne Yapmalıyım?

patipati

Bebekken annesiyle eve aldığım kedi 4 aylık oldu ve hiç kuru mama yemedi. Acıkınca annesini emiyor yada mutfakta miyavlıyor. Annesi kısırlaştı ve sütü yok. Kuru mamayı ıslattım yemedi yaş mamaya kattım yemedi. Mecburen yaş mama, ciğer, tavuk vs veriyorum.

6 CEVAP

patipati

AÇ KALIP HASTA OLUR DİYE KORKUYORUM.

Alfam

Vermeyin sizden yüz bulduğu ve sizin ona vereceğinizi bildiği için naz yapıyor :)) siz kuru mamayi koyun önüne yemeyice kaldirin sinra tekrar koyun yemeyince tekrar kaldirin bu süre zarfında su dışında gida vermeyin elinde sonunda açlığa dayanamicak ve yicek böyle yapmazsaniz alişamaz

Alfam

Merak etmeyin siz bu şekilde tolere etmeye devam ederseniz ona iyilik değil kötülük yaparsiniz bi şekilde kuru mamaya alışması gerekiyor yaş mama uzun vadede ishale sebebiyet veriyor tavuk tüy dökümüne neden oluyor korkmayin aç kaldığı zaman kendiliğinden yiyecektir

Cotontzu_Siri

Böyle beslemeye devam edin, kuru mamayı bırakın. Ya da hiç kuru mama dışında bir şey vermeyin. Siz onu değil, o kendini aç bırakıyor.

nebilimben

Aynı durumu yaşadım ve şu yöntemle aştık. Dört gün gibi yıpratıcı bir süreç yaşadık, yemediği için üzüldük fakat olumlu sonuç verdi. Bizim kedimizin hastalığından dolayı bağışıklık sisteminin düşmemesi de gerekiyordu üstelik. Sizin bebek anne sütü emmiş, hasta değilse hiçbir sorunu olmayacağını düşünüyorum. Kuru mamayı önüne koyun ve diğer kediler yiyene kadar orada tutun. Onu da tutup mamanın önüne koyun. Yemezse mamayı kısa bir süre sonra kaldırın. Diğer kedilerinizi nasıl besliyorsanız o düzene göre ertesi gün ya da akşam tekrar mamayı koyun, bekleyin kaldırın. Bu arada yaş mama vermeyin. Doymayacağı kadar az ödül maması gibi bi şey dışında beslemeyin. Bunu o pes edene kadar sürdürün. Bu şekilde kuru mamaya da her zaman ulaşamayacağının farkına vararak aç kaldığı için yemeye başlayacaktır.
Benim alışmamış(kuru mamayı ağzından tüküren) iki kedimden biri ikinci biri dördüncü günde yediler ve yedikleri akşam yaş mama da verdim. O günden bugüne kuru mamaya alıştılar.

nebilimben

Aynı durumu yaşadım ve şu yöntemle aştık. Dört gün gibi yıpratıcı bir süreç yaşadık, yemediği için üzüldük fakat olumlu sonuç verdi. Bizim kedimizin hastalığından dolayı bağışıklık sisteminin düşmemesi de gerekiyordu üstelik. Sizin bebek anne sütü emmiş, hasta değilse hiçbir sorunu olmayacağını düşünüyorum. Kuru mamayı önüne koyun ve diğer kediler yiyene kadar orada tutun. Onu da tutup mamanın önüne koyun. Yemezse mamayı kısa bir süre sonra kaldırın. Diğer kedilerinizi nasıl besliyorsanız o düzene göre ertesi gün ya da akşam tekrar mamayı koyun, bekleyin kaldırın. Bu arada yaş mama vermeyin. Doymayacağı kadar az ödül maması gibi bi şey dışında beslemeyin. Bunu o pes edene kadar sürdürün. Bu şekilde kuru mamaya da her zaman ulaşamayacağının farkına vararak aç kaldığı için yemeye başlayacaktır.
Benim alışmamış(kuru mamayı ağzından tüküren) iki kedimden biri ikinci biri dördüncü günde yediler ve yedikleri akşam yaş mama da verdim. O günden bugüne kuru mamaya alıştılar.