Bir Aylık Golden Retriever Süt Harici Ek Besin

Senaaaaaaaa

Bir aylık golden retriever Sahiplendim 1 ayına 10 gün sonra falan doldurucak Çok erken ayrılmasının sebebi Bir aile yakınımızın yazlıkta köpeği 10 tane doğurmus Ve o da yazlıktan ayrılıyor Bizde 2 tane aldık biri teyzem biriini biz bakalım dedik Önceden bakmışdım ama mama kullanmadık Dedem her sabaha 2 yumurta (Kaynamış tuzsuz) Peynir (Tuzsuz) yediriyordu eski golden retrieverıma. Veteriner biraz daha toparlayınca kuru mamaya başlar dedi ama küçücük Ben başlamak istemiyorum Ek besin ne verebilirim Yoğurt Yumurta vs gibi Sulu mamada olur yada evde kedimin yababileceği kolay tarifler yazarsanız sevinirim :))

13 CEVAP

Cotontzu_Siri

Yumurta köpekler için güzel bir hayvansal protein takviyesidir. Benim köpeğim 2 aylıktan beri haftada 3 yumurta yiyor ve şaşırtıcı derecede sağlıklı, güçlü ve büyük.

Kuru mama yerine size homemade diet öneriyorum. İnternetten birçok tarif bulabilirsiniz.

Kuru mama kullanacaksanız...
-Haftada 2 yumurta (yavruyken 1)
-Gün aşırı bir çorba kaşığı yoğurt (yavruyken tatlı kaşığı)
-Günde bir çay kaşığı hindistan cevizi yağı. (5 kilo civarındayken çeyrek, 10 kilo civarındayken yarım çay kaşığı)
-Yoğurt vermediğiniz günler yoğurdu verdiğiniz miktar kadar tuzsuz peynir
-Arada bir (Günde 1 2 kere) kemirmelik salatalık, havuç vb.
-İki günde bir tatlı kaşığı keten tohumu (yavruyken çay kaşığı)
4 günde bir öğün et (Yavruyken kıyma)
...Verebilirsiniz.

Ben bunları mamasını hazırlarken koyuyorum.

Cotontzu_Siri

Tabii bunlara 2. aydan sonra başlayın. O zamana kadar sadece süt ile besleyin.

gozdecoskn

Merhaba,
Tam okumadan benim soruma olmadık şeyler yazmışsınız ama sorunuzu yanıtlayım.
2 hafta boyunca günde 4-5 defa anne süt tozu ile besleyin. Biberonla ve ılık olsun. İnek sütü şu bu vermeyin bağısıklık sistemini zayıflatırsınız (ki zaten zayıf) ishal ya da kabız olursa kurtaramazsınız. Ki büyük köpekler bile ev yemeklerini sindirmekte zorlanıyor. Yumurta peynir vb köpeğiniz için uygun değil. illa yumurta verecekseniz zaten bu 6 ayının üzerindeki bir köpek için haftada 1 tane bile fazla (havalar cok sıcak) Sadece anne süt tozu verin. Köpeğinizi sıcak tutun. çiş yaptığında temizleyin (deterjanla değil).
**45 günlük olana kadar yavrulara verilen anne süt tozu var onu kullanmaya özen gösterin. - ek besin olan süt tozu değil
Daha sonraki haftalarda anne sütü ve yavru köpek maması (ıslayıp yumuşatın) devam edebilirsiniz.

Ozzge

2 aya kadar nasilki sadece annelerini emiyorlar ve sağlıkları yönünden bir problem olmuyor siz de sadece köpek süt tozu ile beslemelisiniz. Gozdecoskn size çok güzel açıklamış .köpeğinize evden yumurta vs. vererek ona sadece zarar verirsiniz olası hastalıkları tetikleyerek.Çunku daha çok küçük bünyesine ev gıdaları kuvvetli gelir.. Ben de köpeğimi 2 aylik iken sahiplenmiştim.kuru mama yiyordu veteriner ilave sadece her gün ev yapımı yoğurt verebilecegimi söylemişti 2 yemek kaşığı kadar .Fakat şu aralar mantar hastaligiyla boğuşuyoruz ben onun bile ağır geldiğini düşünmeye başladım ..yavrunuza uzun sağlıklı bir ömür diliyorum

GoldenOdin

Süt tozu ile besleyin bir de köpeği çok erken aldığınız için kan tahlili de yaptırın köpeğiniz belki kanlı ishal veya başka bir hastalığı olabilir şimdilik onu hep süt tozuyla besleyin Gim Dog marka alabilirsiniz

gozdecoskn

Bu benim kendi bebeğim için izlediğim yoldu. Oldukça da sağlıklı şuanda.

GoldenOdin

Yavru köpekler için besin takviye hapları var onlardan kullanabilirsiniz

gozdecoskn

ishal olursa direkt parvo testi yaptırın aynen

Senaaaaaaaa

Hepinizin yazdıklarını okudum Herkese çok Teşekkür ediyorum Zaten veteriner hekimimizi Çok sık görüşüyoruz Vitamin şipariş ettim o da geliyor Suyun öyle kanlı ishal gibi bir durumu olmadı ama Dışkısını yapmıyor süt içtiği için olabilir mi ?

Senaaaaaaaa

Yarın veteriner hekimimize sorucam.

Cotontzu_Siri

Bir tatlı kaşığı zeytin yağı içirebilirsiniz yapması için

Senaaaaaaaa

Tamam hemen veriyorum Teşekkürler

Senaaaaaaaa

Kediciklerimin mamasından yemeye çalışıyorlar nedense