Yüksekten Düşen Kedi

Karareis8

Kızım 4.katimızdaki balkondan düştü.Ardından acilen veterinerimize götürdük çenesinde ufak bir kanama vardı.Veterinerimiz ilk tedavi için iç kanamayı önleyici ve antibiyotik iğneleri vurdu.ilk 24 saat gözlem altında olmasını söyledi.Eve getirdigimizde şoktan dolayı nerdeyse hiç hareket etmiyordu.O gün hiç mama ve su içmedi biraz zorlamalarimizla az bir mama tüketti daha sonra 2 kere kustu.Ertesi gün röntgen cekildiginde bir probleminin olmadigini sadece kalcasında ufak bir ayrılma gozlemlendigi bunun da zamanla kaynamasinin daha etkili olacagı soylendi.Iç kanama durumunun da bulunmadigi belirlendi.Mama ve su konusunda ise şoktan dolayi oldugunu soyledi siringayla deneyin eger olmazsa ertesi gun serum takilmasi gerektigini soyledi.Ayrıca kusması icin de mide koruyucu igne yapildi.Her çesit yaş mama kuru mama sos süt tavuk suyu ton balihi her şeyi denedik ama asla yemedi.Şırınga ile besledik.Ertesi gün olunca serum icin veterinere gittik kan tahlili yaptilar ve sonuclari temiz cikti sadece kansizlik basladigini onun da mama ve su kaybindan kaynaklandigini soylediler.Serum işleminden sonra iştah acici sıvı mama verdiler bunu şırıngayla vermemizi soylediler.Ayrıca mide koruyucusu antibiyotik ve agrı kesici yapildı.Ve bize bu akşamda mama yemezse tekrar serum icin getirmemizi soylediler.Kisaca uzmanlar fiziki olarak bir şeyinin olmadigini belirlediler.Ama agzina ne su ne mama suruyor.Hatta 2 gundur de kum kabinda uyurken yakaladım.Bu şok ve depresyonik durumundan kaynaklandigi dusunulse de ne yapacagimizi bilmiyorum.Lütfen bilen arkadaslar varsa yardimvi olun.Ne denesek olmuyor Lütfen..

23 CEVAP

Canimyavrum

Yaaa lütfen beni yanliş anlamayin siz nasil önlem almassiniz ewladiniz icin we o cocuk yüksekten nasil düser korumalik olmadan neden can sahiplenmeyin bu sizin hataniz biliyorsunuz degilmi ben bu konuda cok hassasim 😔

blue_hpood

bu durumun üstüne kızmak istemiyorum ama yapmayın ya, zavallım yemekten kesilmiş, zor değildi balkona file taktırmak. umarım kendine gelir..

Anonymus297519

Arkadaşlar önlem alınsada böyle olaylar oluyor arkadaşa bu kadar yüklenmeyin, kimse evladını bu halde görmek istemez. Bende her türlü önlemi almıştım file tel ama kapıyı açık görünce küçük yeğenimle kaçtı gitti. Topallarken buldum kimseyi yaşadığını bilmeden yargılamayın! Elbette önlem alınmalı ama bunu kedisini bilerek o hale getirmiş gibi yorumlayarak yargılamayın. Allah acil sifalar versin.🙏🏻

Karareis8

Arkadaşlar klasik toplumumuzun en temel hareketi olarak yargılamak sizleri mutlu mu ediyor anlayamıyorum?Sizin burda bilip bilmeden klavye başında sizin sucunuz diye çocukca yargilamalariniz inanin ne yavrumuza ne bize bir yardimi olmuyor.Sadece icinizdeki egoist vicdaninizi teselli ediyorsunuz.Allah ne size ne de sizin evlatlarinıza boyle bir şey yaşatmasin tek diyebileceğim bunlar.Tavsiye veren arkadaşlarada teşekkur ederiz.Şimdilik krema seklinde hasta mamasıyla besliyoruz.Veteriner hekimin dedigine gore hiç bir fiziksel problemi bulunmuyormuş şu an yememekte inatçilik gosteriyormuş sadece.Her turlu mama ve benzeri seyleri denedik ama pek etkilemiyor sadece yavaş yavaş hareketlenmeye başladı.

teddybal

Çok üzüldüm, umarım çabuk toparlar. Siz şimdiden bir araştırmaya başlayın da tel yoksa pencereyi/balkonu halledin, kiracılar için de kedi teli örneklerinin olduğu bir link ekliyorum, aynı bloggerın Instagram'da da kedi teli incelemeleri var hatta takipçileri de şehir şehir öneri vererek konuşmuşlar yorumlarda.
https://www.suzionline.com/kedi/kedi-filesi-kedi-sinekligi-nasil-yapilir/?fbclid=IwAR28kTSGvd3MzBIv4Kmp5adFoHjCSLctAJBYuIH0EoiEHEHqd1si73UcYLk

Eğer her odaya yaptıramazsanız da telin bulunmadığı oda veya balkonun kapısını ise mutlaka hep kapalı tutun; çünkü daha önce her odasında tel olan, sadece mutfağında olmayan, ama bir anlık dalgınlıkla mutfak kapısını açık unuttuğunu fark edip pencereye koştuğundaysa iş işten geçmiş olan birinin yazısını okumuştum.

Çok geçmiş olsun verilmiş sadakanız varmış, kedinizin uzun sağlıklı bir ömrü olsun inşallah..

blue_hpood

ayrıca sevdiği etten haşlayıp parçalayarak ağzına vermeye çalışın, belki yer.

oykuyildiz

Benim kedimde düştü 2 kez ama 2.kat sayılır bizimki hatta biraz daha yakın zemine yine korktu . Maalesef olabiliyor önlem alsakta şimdi balkona sadece bizimle çıkıyor sıkılıyor doğal olarak evin içinde .

Ltwa

Benim kedim de düşmüştü yemek su içmiyordu aynı elimle ağzına sürdüm öyle yaladı sonra bayağı alıştı sevdiği maltı verdim tekrardan zorla ağzına yaş mama sürdüm dikkati dağılsın diye kedi oyunları açtım ilkten tepki çok vermedi sonra alıştı birde düştüğünde bir 30 dk 1 saat falan yemeye başladı kuru mamasını yemiyor onun içinde ezip su katıyorum yiyor