Kimler Kedilerine Hindistan Cevizi Yağı Veriyor?

Loku_bey

Ben kedime arada hindistan cevizi yağını patilerine sürüyorum ve azıcık yediriyorum.Bir yerde duymuştum araştirdim verilebilir yazıyordu sanırım petlebi instasında görmuştüm.Şuan ne işe yaradığını unuttum.Benim gibi sizde veriyor musunuz.Yararlarını bilen varsa yazabilir mi

11 CEVAP

duman_cat_world

Diş temizliğinde kullanılabiliyor.

Ben patilerini yumuşatmak için arada sürüyorum soğuk sıkım saf hindistan cevizi yağı olduğundan emin olmak lazım :)💕

Elifsu17

patilerdeki çatlaklar ve kuruluk için sürülür, tadını da severler çoğu zaman ama kendi eline sürdüğün nemlendirici gibi düşün. saf yağ olduğu için direkt kaşık kaşık yememeli, kullanacağının da soğuk sıkım saf kaliteli yağ olduğuna emin ol :)

Ozge00

Ben diş temizliğinde kullanıyorum. Diş macunlarının içeriğini beğenmediğim için. Elime alıp fırçalama hareketi yaparak alıştırdım ilk. Sonra da parmak fırça aldım haftada 1 2 izin verdiği zaman fırçalıyorum. Dişleri sağlıklı veterinere kontrol ettirdim. Hem de kullanımını onaylattim. Bağırsak için de iyi olduğunu söyledi. Fırçalarken yemiş de oluyor biraz ama ekstra vermiyorum öyle. Kumdan dolayı patileri tahriş olanlar kullanabilir yalamasinda sakınca yok ama her şeyin fazlası zarar tabi ki.

Lokumcukk

Patilere kuruluk ve çatlaklık önlensin diye sürülüyor Ben arada patileri kuruduğunda sürüyorum kedim hiç hoşlanmıyor

Zeynepulku

Dişlerini fırçalıyorum ve yaş mamasıma katıyorum.

Ayssgul

Antiseptik özelliği vardı yanlış hatırlamıyorsam. Dişlerin temizliğinde ve patilerin bakımında çok kullanılıyor. Biz hiç kullanmadık. Ama kullanılabilir bence. Hindistan cevizi yağının doğal olması asıl önemli olan.

Ozge00

Bu arada öneri üzerine gazlı bezle de temizledim ve sarı sarı lekeler geliyordu beze ilk başladığımda. Düzenli temizlediğimiz için şuan hiç gelmiyor.

Anonymus297519

Dişleri için saf gerçek hindistan cevizi yağı kullanıyorum

buseevecan

Dişler ve patili çatlağı için kullanan varmış , bunu bilmiyordum . Bundan sonra bende uygularım 👍

BusraLuti

Sürekli kullanmıyorum sadece patileri kuruduğu zaman patilerine sürüyorum

septikbaykus

Saçım için kulanırdım ben nem verir kuruluğa iyi gelirdi. Kediye kullanmadım ama işe yarar :)