Kedim Yorgana Halleniyor

Aybuke22

Kısır 1.5 yaşında sağlıklı bir kedim var 8 aylıkken kısırlaştı ama bir süredir ne zaman yorgan ya da battaniye görse arka ayaklarıyla yorganı tekmeleyip değişik sürtünme hareketleri yapıyor bu durumu yaşayan var mı neden olabilir

6 CEVAP

theyusra

ayaklarıyla yorganı tekmeliyorsa çiftleşme içgüdüsü değildir o, oyun oynuyordur. çiftleşmek isteyen erkek bir beyefendi gibi nazik olur hatta masaj yapar hahsahshha ayrıca çiftleşme hareketleri sadece çiftleşme amaçlı olmaz, üstünlük sağlamaya da çalışıyor olabilir.

Merve7

Tam başaralı geçmemiş olabilir ama sıkıntı çıkmıyorsa sorun yok bence olmadı vetenirere danışın

Aybuke22

Kedim erkek bu arada

Ozge00

Başlık :D
Ameliyattan önce kızgınlığa girmiş miydi hiç? Bazı kediler ameliyattan sonra da öğrendiği bu tarz hareketlere devam edebiliyor. İleride Sağlık sorunu yaratır mı bilgim yok.

edadnmzr

Belki kısırlaştırma operasyonu tam olarak olmamıştır içinde kalabiliyormuş öyle okumuştum.
Ama nasıl hareket yaptığı da önemli arkadaşların dediği gibi oyun oynuyor da olabilir

Oyun değil de "hallenme" olduğuna eminseniz bazı kediler kısırlaşmadan önce bu tür şeyleri davranış haline getirebiliyor. Bence bırakın enerjisini atsın.