Yeni Doğmuş Kedi Beslenmesi

Elif5353

Tahmini 15-20 günlük yavruyu eve aldım.kardeşi ölmüştü annesi ilgilenmiyodu sanırım. Gözleri açılmamış daha sütle temizledim. Şimdilik suyla karışık inek sütü verdim bugün 3 kez şırıngayla. 1 kez daha versem mi.herhangi bir sorun olur mu Yarın veterinerden gerekli malzemeleri alacağım.

12 CEVAP

Ozge00

https://www.petlebi.com/blog/0-8-haftalik-kediler-nasil-beslenmeli

3 4 haftalık kedi kısmına bakabilirsiniz. Bir de çiş kaka yaptırmayı bilmiyorsanız YouTubeda bir sürü video var bakınız. Nemli pamukla poposuna hafif masaj yaparak yaptırıyoruz. Sağlıkla büyür umarım bebek.

Elif5353

Kedimi yaklaştırmam zaten kendisi hemen küsüyo bana :) Yavru kafesin içinde sobanın yanında ortam sıcak.altında da kıyafetler var sağlam. Yatarken de yastıkları kafesin kenarlarına koyacağım.

Elif5353

İnşAllah teşekkür ederim

theyusra

o kadarlık bir kedinin 3 saat arayla beslenmesi gerekir, belki bir günlükten bir şey olmaz diyerekten verin diyorum. acıkırsa ağlamaya bile başlayabilir :d

Ozge00

Sıcak tutmak da önemli. Küçükken ayarlayamiyorlar kendi sıcaklıklarını. Hafif sıcak bir su torbası yoksa da şişeye koyup üstüne örtü koyarsanız çok iyi olur. Dikkat ediniz çok sıcak olmasın. Kediyi de yanına koyarsınız. Ona sığınıp yatar. Sığabilecegi küçük bir de kutu varsa çok iyi olur orda yatabilir. Bir de Dikkat edin başka kediniz varsa evde zarar vermesin, yalnız bırakmayın ikisini ne olur ne olmaz

Elif5353

Kedimi yaklaştırmam zaten kendisi hemen küsüyo bana :) Yavru kafesin içinde sobanın yanında ortam sıcak.altında da kıyafetler var sağlam. Yatarken de yastıkları kafesin kenarlarına koyacağım.

duman_cat_world

İnek sütü verilmemeli kedilere. Hazmedemiyorlar genelde.

Yavru kedi süt tozları satılıyor, kuru mamaya başlayana kadar biberon aracılığıyla süt tozuyla beslemeniz gerekiyor. Gimcat, royal canin, biofeline gibi markaların süt tozları mevcut🌼

buusracikk

Kedi süt tozu ve kedi biberonu alıp 2 saatte bir besleyebilirsiniz bende bu şekilde 3 yavru büyüttüm

Elif5353

Biberonla sütü yarın alacağım veterinere götüreceğim.
Öyle güzel uyuyor ki mışıl mışıll

Elif5353

Tuvaletini de şimdi kendisi yaptı. Şu anlık herhangi bir sorunu yok çok şükür. İnşAllah çok iyi olacak herkese teşekkür ederimm.

duman_cat_world

Maşallah sübhanallah yavrunuza uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum 🧿🙏😍💕

Elif5353

Ölmüş kedi gece süt vermeye kalktım gördüm 😭😭 veterinere danıştım durumu köpek iç organları zedelemiş olabilir dedi