Kedim Bugun 2-3 Kez Kustu?

mytokio

Arkadaşlar kedimin yakın zamanda mamasını değiştim tam alışmadan sanırım bugün yeni mamayı daha fazla koymuşum kedim önce mamayı kustu sonra da yarım saat arayla köpük benzeri bir şey kustu. Çok endişeliyim sizce ne yapmalıyım ben mamadan olduğunu düşünüyorum daha geçen hafta vet tavsiyediyle hypoallergic mamaya geçmiştim... ne yapmaliyim eski mamasını koydum tamamen tekrardan

6 CEVAP

Palyaco

Eski mamasını verin yarin tekrar kusursa veterinere goturun benim kedimde kustu sarı beyaz köpük ertesi gün kusmadi vete götürdüm resmi gösterdim kil yumağı çıkarmış

orhdoner

En az 1 haftaya yaymalısınız geçişi ki sindirim sistemi bozulmasın diye kefir ya da probiyotik yoğurt verebilirsiniz iyi geliyor onun dışında birşey yuttu mu dikkat edin ondan da kusma olabiliyor gözlemleyin çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏

edadnmzr

Ben de mamadan olduğunu düşünüyorum yavaş yavaş arttırarak geçmelisiniz. Kusmaya devam ederse veterinerinizle iletişime geçin ya da götürebiliyorsanız götürün mide koruyucu kusma engelleyici enjeksiyon yapabilirler

Canimyavrum

Mamadan deyip beklemeyin bana wet fazla yiyodur hizli yiyodur dedi we kizimin hastaligini arastrmadi kizimi kaybettim kusma oldgu zaman belli birseye baglanmamali benim dilim yandi

MonikaveTori

Kusma ani değişiklikte olabiliyor ama yinede kedinizi iyi gözlemleyin ve kusma devam ederse veterinere götürün derim.

BusraLuti

Mamadan kaynaklı olabilir gözlemlemek lazım. Kardeşim nd den acanaya geçiş yapmak istedi 1 haftaya karıştırarak verdi ama kedisi her mama yediğinde kustu. Şimdi eski mamasına geri döndü kusma kesildi.