Merhaba Kedime 2 Ay Da Bir İç Dış Yaptırıyorum 5Ekımde Yaptırdım Fakat Sureklı Kasınıyor

Sureklı kendını yalıyor kasınıyor durmadan az önce baktım yatakta pireler var ve bende kaşınıyorum ıkı gundur gıtgıde artıyor kasınmam tekrar goturup dış parazıt mı yaptırmam lazım olmamıs mı yapılan acaba

15 CEVAP

edadnmzr

22 gün olmuş dış parazit yaptırabilirsiniz bence yeniden

Palyaco

Pireler için kesin sonuç camları balkonu acıyorum kedimi anneme götürdüm veterinerden iç dış parazit yaptırıp hepsi öldü 2 gün ev boş kaldı bizde annemdeydik orda kaldık 2 gün buz gibi olmuş ev pireler oöluyor soğuğa dayanamiyorlar veterinerim tavsiye etmişti 24 saat beslenerek bisey olminca oluyorlar yumurtalar 48 saatte oluyor

Teşekkür ederim bugun gittik net bişey dıyemıyor sızde kasınıyorsunız pire galıba dıyıp stronge gibi bır ılac yaptı daha etkılı olan

Sokaktan eve getirdiğim iki yavru kedinin bir sürü piresi vardı, strongehold aldım veterinerden kendim uyguladım evde, ertesi gün geçmişti, strongeu önerecektim ben de 🙏🏻

orhdoner

Merhaba hekiminize gidip söyleyin durumu bakılsın kedinize ona göre bir yol izlenir muhakkak çok geçmiş olsun şimdiden pire tarağı ile de tarayın damladan sonra iyice kalanlar dökülsün diye 🙏

Teşekkür ederim yarın goturucem ucuz dıye aynı marka ıc dıs yapan veterınere götürdüm her zamankı yere degıl ama eskısıne tekrar goturcem tekrar yapar herhalde ama bende acayıp kasınıyorum gorduklerımde ölü pire hep

orhdoner

Size de çok geçmiş olsun pire ısırıkları için çay ağacı yağı çok iyi geliyor sürerseniz kendinize direk kaşıntıyı alıp iyileştiriyor 🙏

Merhaba dış parazit olarak hangisini yapıyor veterineriniz? Bazı dış parazit damlaları etkili olamayabiliyor diye biliyorum ben. Geçmiş olsun ikinize de 🙏🏻

Dış parazit yapılmasına rağmen nasıl böyle oldu anlamadım yaparken sanki derisine değilde tüylere daha çok sürülmüş gibiydi ondan mı acaba aynı yere mı götürsem yoksa baska mı bılemedım

Teşekkür ederim ben 2 ay tam dolar dolmaz götürüyorum zamanını bir gün bıle gecıymıyorum nasıl oldu anlamadım yaa

Jean

Strongold kullanin

Jean

Strongold dis patazit ignesi evdeki kediyi 5 ay goturuyor, surekli parazit ignesi yapip durmayin damlasi vs. Bunlar zehir sacan kimyasal, pirelerin panzehiri ama kediniz icinde cok masum degil aksine cok zararli 2 ayda bir yapiyorum diyorsunuz cok erken. Ben strongold kullaniyorum,ondan once 2 defa kedimde pire gormustum 1 yildir strongold kullaniyorum 1 yilda 2 defa kullandim 5 ay bitince, ama hic pire gormedim..

Tamam güzel dıyorsunuz hep o markayı yapmıyorlar ayrıca ıkı ayı gecınce pirelenıyor ne yapmak lazım o zaman baska bir yolu var mı suan ıkı gün ıyıdı dünden beri tekrar basladı kaşınmaya ne yapmam lazım

Pire evde var kısmında deılım bile sureklı tekrar kasnmaya ısıra ısıra kendını yalanmaya basladı cıldırcam ya cenesının altını yara yapmıs bide

İlk aldıgımda bana kedı bakan komsum altı ayda bır yaptırıyoruz dedı sende ole yaptır uc ay oldu ılacı yaptıralı heryerı pire bastı veterebıre götürdüm ıkı ayda bır yapmalısın diyo cama balkona sureklı kedıler gelıyor bende ısterim senede bir yaptırıyım ama veteriner ole onerıyor ve pirelenıyor