Kedim Kızanda Ve Hiçbir Şey Yemiyor

Ayssgul

Merhaba. Kızım son birkaç gündür kızanda. İlk defa oluyor. Dün az biraz mama vs yiyordu. Ancak bugün neredeyse hiçbir şey yemedi. Sadece 1,5 tatlı kaşığı kadar yoğurt ve 1 sıvı ödül maması yedirebildik. Bir de 1 tatlı kaşığı var ya da yok me-o keçi sütlü yaş mamasından yedi. Bu süreçte veterinerimize gittik. Viyo adında sıvı bir takviye verdi. Günde 3 kere vermemiz için. İştahını yerine getirmesi için. Akşam üzeri ilk defa verdik. Biraz önce de ikinci defa verdik. Başka neler yapabilirim? Biraz olsun bir şeyler yemesi için önerileriniz neler acaba?

5 CEVAP

buseevecan

Kızgınlık döneminde yemek yememesi çok normal , et türü besinler verebilirsiniz veya yaş mama . Bir de akşamları maması kaldırın ve baya yorulacak kadar oyun oynatın . Sonrasında mamayı verin yemeye başlayacaktır . Mamayı yedikten sonra da derin bir uyku çekecektir

Lils

O dönemde yemek yemiyorlar. Sadece ölmeyecek kadar. Lily de kızgınlık zamanlarında çok az yerdi ve çok zayıf bir kediydi. Şu an kilo almaya başladı kontrollü gidiyoruz artık.

Mehmetneroo

Nero da şuan kızgınlık döneminde hatta 300 gr kilo kaybettik ben bu dönemde olabildiğince haşlama et veriyorum size de tavsiye ederim

simbakedi

bizimki haslanmis seylere hayur diyemiyordu. 1 kere boyle bir kizginlik yasadik o donem haslanmis seyler verdim ben de. onu yemese suyunu mamasina dokuyordum oyle yiyordu

Ayssgul

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için 🙏🏻🙏🏻