Kuru Mama Önerileri

Scottishthor

Merhabalar kedimi N&D ile besliyorum sanırım başka mamaya geçiş yapıcam çünkü fiyatlarda baya artış gösterdi.Bu kalitede önereceğiniz mama var mı🤗

32 CEVAP

Busseoz

Exclusion numune alıp denemenizi tavsiye ederim. Onun dışında proplan ve hill’s önerilmiş ama sadece piyasada nam yapmış mamalar bunlar, içeriği hiçbir işe yaramaz onların. Fiyatlarını asla haketmiyorlar. İçlerinde aroma yoğunluğundan dolayı kediler seviyor tek artıları bu. Ama Exclusion’dan da ND kadar iyi bir performans beklemeyin çünkü onun da içeriğinde taze et yok. Yine de diğer mamalara kıyasla gayet başarılı. Bu arada yüksek segmentteki mamalarda şikayetin fazla olmasının sebebi içeriğindeki taze et. Orta segmentteki mamaların içeriğinde taze et değil kurutulmuş protein bulundugu için kediler daha kolay sindiriyor tek olay bu. Proplan, hill’s, royal canin gibi mamalara geçerseniz kediniz bir daha tahılsız mamayı ağzına koymaz bunu da göz önünde bulundurun diğer mamalara kolayca geçiş yapamazsınız. O yüzden tahılsız/düşük tahıllı mamalardan devam etmenizi öneririm.

3 kg 300 aldım ben

Busseoz

Proplan leş demedim. İçeriğine göre o fiyatını asla haketmiyor dedim. Proplan yerine yarı fiyatına Mystic alıp kullanılır mesela. Ayrıca sokaktakilerle birlikte 50’nin üstünde kedi besliyorum denemediğim çok az mama kalmıştır. Elalemin dedikleriyle değil tecrübelerimle konusuyorum. Boş beleş içeriklere o kadar para dökmüyorum yani .

septikbaykus

ÖFF..

TAZE ET YOK olayı tamamen deli saçması kimse kusura bakmasın.

İçinde TAZE ET olan nd kedilerin böbreğini bozduğunda insanlar şu mamayı kullanıyor .

'' Pirinç unu, mısır gluteni unu, hayvansal yağ, tavuk ve hindi unu, kurutulmuş pancar küspesi, selüloz, balık yağı, dijest, keten tohumu, kalsiyum karbonat, potasyum klorid, DL-metionin, L-lizin hidroklorid, taurin, tuz, L-triptofan, vitaminler ve iz elementler. AT tarafından onaylı antioksidanlar içerir.''

Bakın içeriği un vs. Veteriner serisi mamaların hepsinin içeriği böyle. TAZE ET YOK ÇÖP diylim o zaman. Ama bu mama TAZE ET olan mamanın yarattığı sorunları çözmek için kullanılıyor.

İbarelere takılmayın kalıpları ve algıları yıkın artık. Proplan kadar çok kullanılıp sorun yaratmayan başka mama yok nerdeyse. Ama içeriğine bakınca çöp dersin.

septikbaykus

mystic ile proplan aynı cümlede mi kullanılıyor cidden

dilanbulent

Şaka değil gerçek, az önce Proplan yerine Mystic tercih edildi haykırıcam şimdi

Busseoz

Taze et yoksa çöp demiyorum ama algınız açık olmadıgından ne demek istediğimi anlamıyosunuz. Ayrıca içeriğindeki taze etten dolayı değil tuz oranından dolayı böbreklere zarar verir bilginiz olsun. Mystic ve Proplanın tavuklusu-somonlusu vs ayrı ayrı bir karşılaştırın ondan sonra bu yorumu yapın derim

septikbaykus

İçeriğinde TAZE ET OLAN mamaların verdiği zarardan bahsettim. Taze et zarar verir demedim . kimin algısı kapalı acaba.

Ayrıca TAZE ET derken löp antrikot konulduğunu falan mı sanıyorsunuz siz ? baya eti kurutup un haline getiriyorlar işte.

dilanbulent

Ne demek istediğini sen kendin bile bilmiyorsun ki. Boş boş konuşuyorsun. Allah aşkına sus. Hala içerik karşılaştırıyor biz ne diyoruz sen ne diyorsun ya

septikbaykus

@Scottishthor benim klinik 12 kilosuna 780 lira dedi 65 lira yani. nd den ucuz :D

Busseoz

Sahte içerikli dediğiniz mama da Türkiye’de FMIS sistemiyle tek üretim yapan mama . Tabi siz şimdi FMIS nedir onu da bilmezsiniz internet elinizin altındayken yararlı bir şeyler yapmaya çalışın sadece kullandığınız mamaları övmek, kullanmadınız elalemin laflarına “yorum ve şikayetlerine” bakarak ( bana söylediğiniz gibi :) yorum yapmayın bence

Renklipati

Banada kedim kısırlaştırıldan sonra kesinlikle virbac tavsiye ediyor bugüne kadar acana kullandım, fakat artık virbaca geçmem konusunda ısrarcı bende deneyeceğim olumlu yönde sonuçları çünkü

septikbaykus

FMIS sistemini biliyorum ve daha önce çok baktım mystice. Burada çok kişi mystic mamasında sorun yaşadı. Kanlı ishalden normal ishale , tüy dökümü , bağırsak sorunları vs. Yine de sahte vs demiyorum ama daha yeni bir mama.

Bırak proplan ı prochoice ile bile kıyaslamam.

Busseoz

FDA içerisinde mısır olan mamaları toplatıyor yasaklıyor Türk insanı da hala içerik okumasını bilmiyor, o varsa böyle şu varsa şöyle olurmuş diye dalga geçiyor üzücü. FDA sitesine girip şu dalga geçtiginiz olayları bi araştırın derim çünkü ciddi derecede bu konu üstünde çalışıyorlar bir mamada yanlıs bir sey gördüklerinde direk toplatıp yasaklıyorlar. Ayrıca zamanında Hill’s Proplan gibi mamalar çok kez toplatılmış onu da görmüş olursunuz.

Scottishthor

Brit Care veya Exclusion önerir misiniz😊