Kuru Mama Önerileri

Scottishthor

Merhabalar kedimi N&D ile besliyorum sanırım başka mamaya geçiş yapıcam çünkü fiyatlarda baya artış gösterdi.Bu kalitede önereceğiniz mama var mı🤗

32 CEVAP

dilanbulent

Brit Care içeriği çok iyi gözükse de maalesef çoğu kediye iyi gelmiyor. Eğer petlebiye bakarsanız birçok kişi ishalden şikayetçi. Önemli olan içeriğinin ne kadar iyi gözüktüğü değil, önemli olan kedilere ne kadar iyi geldiği. Bakın o çok övülen ND, Brit Care, Acana gibi mamalara.... Çokça şikayet görürsünüz. Ama yerin dibine sokulan Proplan gibi mamalar en az şikayet oranına sahip mamalar. Demek ki içeriği kedilere yarıyor... Kalıplaşmış şeylere inanmamak lazım. Yok efendim Royal Canin berbat, yok efendim Proplan çok kötü, yok efendim Hills'in içeriğinde mısır var... E tamam da kedilere yarıyor? Şikayet oranları çok az? Ama çok övülen, içeriği aşırı iyi diye başımızın eti yenilen mamaların çok fazla şikayeti var?

Biraz aşmak lazım bu kalıplaşmış şeyleri diye düşünüyorum. İçeriği ne kadar iyi olursa olsun Brit Care veya ND falan alacağıma gider Proplan veya Hill's falan alırdım şahsen sizin yerinizde olsam.

septikbaykus

Virbac kısır mama. 12 kilosu nd den ucuza geliyor

dilanbulent

Proplan veya Hill's önerebilirim şahsen.

@septikbaykus Sizin önerdiğiniz mama sadece veteriner hekimlerde satılıyor diye biliyorum. Bildiğim kadarıyla çok iyi bir mamadır ama uyarayım internette bulamazsınız bu mamayı :)

Mehmetneroo

Sanabelle iyi gibi dün bir başlık açmıştım yani iyi yorumlar aldım . Bence düşünün derim

simbakedi

bozita ya da sanabelle olabilir. bozita kittenı kullandım memnun kaldım ben çok. bence tahılsız yiyorken hazır tahılsızdan devam edin. sanabelle düşük tahıllı ya da tahıllıydı hatırlayamadım şimdi

septikbaykus

@dilanbulent

AMA PROPLANDA GLUTEN VAR . AMA HİLLSTE UN YAZIYOR sajgaıdgha

Gerçek et yokmuş ondan kötüymüş hills. Ama nd çok iyi böbrek felçi geçirtmezse tabi lol

dilanbulent

Aha geldi daha hiçbir konu hakkında araştırma yapmadan sadece elalemin dedikleriyle yorum yapan biri daha. O çok övdüğünüz Brit Care, ND gibi mamalar ile yerlere gömdüğünüz Proplan'ın şikayet oranlarını karşılaştırdınız mı daha önce merak ediyorum. Daha şikayet oranlarından haberiniz yok, boş boş yorum yapıyorsunuz ''yiaaaa nd mamanın içinde taze et var'' bıdı bıdı ya bırak allah aşkına kardeşim ya bunlara laf maf anlatılmaz ayyyynen sen haklısın Proplan falan leş aynen hatta kullanan 10 kişiden 9'u memnun kalmıyor ayyyynenn. İçeriği hiçbir işe yaramaz demiş bir de şaka gibi

dilanbulent

Dünyada en çok kullanılan mamalardan biri olan ve aynı zamanda en memnun kalınan mamalardan biri olan Proplan'a o para verilmez ama Mystic gibi içeriği bile sahte yazılan mamaya o para verilir.... Öyle bir konuşuyorsunuz ki görenler sanacak ki Proplan'ın içeriğinde at dışkısı falan var. Şaka gibi Mystic alınır dedi Proplan yerine. Vallahi bu sitede asla kimseyle tartışmaya girmeyeceksin saçın başın beyazlar

Veteriner bana Virbac verdiğinde mama satmaya çalıştığını düşünmüştüm, çok önyargılı kullandım mamayı. 4-5 günlük gözlemlerime göre inanılmaz iyi gidiyor şu an, kedime çok yaradı. Alabilirseniz onu öneririm ben de

dilanbulent

Dediğim gibi o mamada 2 gram şundan var, şu mamada 3 gram bundan var diyerek hiçbir yere varılmaz. Kedilere iyi gelip geliyor mu onu gözlemlemek lazım. Mamanın içinde yüzde 90 et olsa ne yazar kedilere iyi gelmedikten sonra.

Busseoz

Yeni bir mama tabi ki hatta küçük bir paket aldım ve denemeye basladım suanlık hicbir sıkıntı yok. Ben sürekli mama değiştiren biriyim aynı zamanda da kum. en yüksek segmentten en alt kalitesine kadar denedim. Yavru/yetiskin/kısır hepsini deneme şansım oluyor yani farklı farklı mamalarda. Ama ısrarla içerik diyorum tabi ki kediye iyi gelmez bırakırsın illa içerigi iyi diye bunu kullan demiyoruz ama denemeden etmeden kendi kedinin üstündeki etkiyi görmeden yorumlara bakarak laf atmak yanlış arkadasa bunu anlatmaya calıstım da anlayana artık. Bu arada veterinere gelip biz Virbac kullanmak istiyoruz diyip alan ve memnun kalan o kadar çok insan var ki anlatamam. Aralarında tek sıkıntı bazen kediler mamaya alısmakta sıkıntı cekiyor o kadar aromalı mamaları yiyip gelince tabi

duman_cat_world

@dilanbulent
Öncelikle ben her şeyi biliyorum üslubunuzdan vazgeçin. Herkesin düşüncesi farklı. Sizin düşüncenize de saygı duyuyorum ancak bu üslupla konuşmanız hoş değil.

Mesela ben acana kullanıyorum ve kedime iyi geliyor. Siz de acana gibi mamaları deneyin ve kedinize iyi geliyor mu bakın. Geliyorsa devam. Gelmiyorsa hills, pro plan, royal canin gibi mamalara geçebilirsiniz. Benim ilk tercihim olmazlar hadi gerçek eti geçtim mısır ve hayvansal yağlar var. Mısır alerjen bir madde, alerji çıkarabiliyor. Hayvansal yağ içeren mamalarda genel domuz yağı oluyor. Ayrıca mısır gluteni içeriyor ki gluten insanlara bile zararlı.

septikbaykus

Evet virbac internette bulunmaz ^^

septikbaykus

@karakediannesi virbac alayından iyi mama. Ama içeriğe baksan buradakilerin kafasına göre çöp dersin.

Scottishthor

Virbacın fiyatı nedir peki bilgilendirir misiniz🤗