İç Parazit Hapı

Tengu

Sokakta baktığım kedilerden birine iç parazit hapı aldım. Veteriner 2 ye böl dedi ama yaşını sormadı benim de acelem olduğu için alıp çıktım şimdi aklıma geldi. 5 aylık 1 kilo civarı kediye bunu kaça bölüp vermem gerekiyor?

9 CEVAP

Cumartesi günü, idrar yolları enfeksiyonu olan kedim için veterinerim de bana bunu vermişti, ikiye bölüp kullanıyorum 7 aylık kedim için, ikiye bölebilirsiniz :)

Tengu

İç parazit tespit edildiğini söylemedim zaten. 2 ay önce iç dış parazit uygulamaları yapıldı bu ay veterinere götürmek yerine hapını almayı tercih ettim . Tedavi değil tedbir amaçlı. Parazit belirtileri görsem hap alıp kendim vermek yerine veterinere götürürdüm zaten
@KaraKediAnnesi teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Gramajı aynı mıydı emin misiniz?

duman_cat_world

Arkadaşlar soruya el atabilir miyiz lütfen?

Palyaco

Kilo dusuk yarimin çeyreği ni verin ağır gelir

zfrshn

İç parazit tepsit edildiğinde
1.
3.
7.
15.
21.
günlerinde ilacın çeşidine göre uygulama tekrarı oluyor yani öyle 2 3 aylık mutad asla çözmez.

Anonymus297519

Yarım yeterli olacaktır ama daha önce hiç içmediyse 1 taneyi yarım yarım 2 güne bölebilirsiniz bende yaptım yaş mamaya karıştırdım

SKutluay

Merhaba, Kedinizin kilosunu ve yaşını mutlaka veterinerle paylaşarak doz ayarlaması yapmanızı öneririm. Veterinerinizi en azından telefonla arayarak bilgilendirin. Düşük kiloda veya yaşça küçük kedilerin bağırsakları hassastır. İç parazit ilaçları sindirim sistemi çeperini tahriş edebilir.

Palyaco

Kilosu cok az hapı dörde bölün

DilekTus

aynı ilacı bizde veterinerden aldık çocuklar 1,5 yaşında ve 4 kilo civarında veteriner 5 kiloya kadar yarım veriliyor dedi. sokak canlarına da mama verdiğim için 10 kilo ve üstü olana tam verebilirsin dedi.