4 Gün Boyunca Yaş Mama Vermek

duman_cat_world

arkadaşlar merhaba. kedimin maması az kaldı, 2-3 gün idare eder bizi. bugün petlebiden mama siparisi verecektim. sonra yarın resmi tatil olduğu aklıma geldi 🤦‍♀️🤦‍♀️ şimdi sipariş verirsem mamam salı günü elime ulaşacak. o zamana kadar kedime ne yedirecegim bir çıkmaza düştüm :(

şu an elimde naturon dana etli 400 gr konserve mama var. acaba mama gelene kadar bu yaş mamadan versem sorun olur mu? sindirim sisteminin bozulmasından ve ishal olmasından korkuyorum açıkçası :( 4 gün boyunca yaş mama versem kuru mama yememezlik yapar mı? lütfen cevap verin :(

13 CEVAP

Warriorsans

Şey yapabilirsiniz elinizdeki kuru mama atıyorum 200 gr kaldı 4 güne 50 gr şeklinde ayırırsınız sabah kuru mama akşam yaş mama olarak verirsiniz ve evde de tavuk yumurta ciğer gibi şeyler haşlayıp verebilirsiniz. Hiçbir sorun olmaz. Normal şartlarda sadece yaş mamayla bile beslense kedinizin ishal olmaması gerekiyor eğer ishal yapıyorsa zaten o yaş mama kedinize yaramıyor demektir

Gimlihanim

Sorun olacağını sanmıyorum. Yaş mama yanında tavuk, balık, et vs de haşlayıp verebilirsiniz. Duman oldukça güzel bir 4 gün geçirecek sanırım. Afiyet olsunnn 🤩😅😅

Palyaco

4 gün den bisey olmaz ama dişlere dikkat

Salihaylmz

4 gün çok uzun birsüre ben 2 gün vermiştim bir şey olmamıştı kediden kediye göre degisiyordur muhakkak bir de o yaş mamayla tam doymuyorlar da sanki :D
Ama zon dan da bakabilirsiniz haftasonu da teslim yapıyorlar diye biliyorum veya yakın bir petshoptan idarelik mama alabilirsiniz 4 gün çok uzun çünkü

simbakedi

olmaz bence yesin ama 400g 4 gün yeter mi bilmiyorum yaş mamalarda da kilolarına göre beslenme şeyi var. haşlanmış şeyler yiyorsa ondan da yapabilirsiniz ya da kuru mama da yapabilirsiniz kendiniz illa vitamin katmanıza gerek yok 4 gün için

Anonymus297519

Yesin ya 4 gün sadece sonuçta

Bi şeycik olmaz. dişlerini fırçalamaya dikkat edin sadece. Paşa keyfi kuru mama yemek istemezse de birkaç gün karıştırarak yavaş yavaş kuru mamaya geri dönersiniz.

Scottishthor

Bende aynı duruma maruz kalmıştım.Yaş mama verin fakat ek olarak tavuk veya ciğer türü şeyler haşlayıp verebilirsiniz🤗

Lils

Bir şey olmaz.

MonikaveTori

Sindirim sistemi hassas bir kediyse ishal olabilir diye düşünüyorum.

duman_cat_world

@MonikaveTori
Yok sindirimi pek hassas değil.

@Gimlihanim
Aynenn 😍😍 Teşekkür ederiz🙏💕

Ayssgul

Kuru mamayı günlere bölme fikri bana mantıklı geldi. Sabah kuru mama, akşam yaş mama, aralarda ev yapımı yaş mama. Oldukça ideal bir beslenme gibi 🤩😌
Afiyet olsun Duman’a

duman_cat_world

@Salihaylmz
Pet shopumuzda Acana satılmıyor. şimdi yeni bir pet shop daha açıldi acana satılcakmış. pet shop sahibiyle görüştüm. sipariş vermisler ama daha gelmemiş haftaya gelir muhtemelen dediler.

idarelik mama da alamam mama az kaldı kademeli gecis uygulayamayacağım sindirimi bozulur diye korkuyorum :(