Kısırlaştırdıktan Sonra

Scottishthor

Kedinizi kaç aylıkken kısırlaştırdınız?Kısırlaştırdıktan sonra 12 aylık olana kadar kitten mama mı kullandınız yoksa direkt kısır mamalarına mı geçtiniz?Bilgilendirirseniz sevinirim🤗

12 CEVAP

Palyaco

Kısırlaştırma 3 ay önce öldü yavru mamadan kisir mamaya 1 haftada geçtim karıştırarak kisir mamada magnezyum ve protein az olması gerekiyor

Palyaco

Oldu olucakti

Furkan016

Alakası yok direk kısır mamaya geçin

teddybal

Kısır yavru kedilere uygun olan mamalar(benim bildiklerim)

✓Direk kısır yavru kediler odaklı iki mama;
Advanced Junior Sterilized, Happy Cat Junior Sterilized,

✓Sitesinde kısır yavru kediler için uygundur diye not düşen mama;
Proplan Kitten Tavuklu

✓All life stages mamalar(Acana)

Anonymus297519

Merhaba benim kedim henüz kısırlaşmadı. Ablam kedisini kısırlastırdığında ilk zamanlar kitten ve kısır mamasını karıştırıyordu.

Palyaco

11 aylikti benim kedim geçtiğimde ama kisirlastirinca uriner sağlığı için kisir mama oda magnezyum 008 geçmemeli ve protein 36 gecmemeli

Dkd

Kısırlaştırdıktan sonra hormonların faaliyete geçmesi 1-2 ay alıyor. O süreçte elinizde varsa yavru kedi maması kullanabilirsiniz. Ama ben aylarca yavrudan devam etmenizi önermem.

Ozge00

Young sterilised mama da kullanılabilir

Ekinay

Annemlerin kedisi dişi benimki erkek aynı yerde kısırlaştırdık. Dişi kedi için yavru mama bitene kadar kullanabilirsiniz dendi erkek kedimi kısırlaştırdığımdaysa hemen geçmemiz önerildi. Erkekse idrar yolları daha hassas oluyor

Üriner sistemi korumak için kısır mamaya geçmeniz daha doğru olur. Ayrıca kitten mamaların yağ oranı daha fazla olduğu için kilo almasına neden olabilir.

Scottishthor

Bazıları 12 ayına kadar kitten kullanılmasını öneriyor ondan sonra kısır mamaya geçilsin diyorlar size danışmak istedim🤗

Ayssgul

Üriner sistemin korunması açısından bence kısır mamasına geçmeniz daha uygun. Ancak bu konuda en doğru yönlendirmeyi veterineriniz yapacaktır. Danışmanızda fayda var.