Kemik Kaynaması Nasıl Olur?

Anonymus297519

Merhaba yavru kedimde kalça kırığı var ve hekimimiz ameliyata gerek bile kalmadan kaynayabilir dedi ? Böyle bir durum yaşamış olan varsa bilgi verebilir mi ?

5 CEVAP

Ozge00

Çok fazla hareket etmemesi gerekiyor örneğin atlayıp ziplayabilecegi eşyaları kaldıralım veya başka şekilde konumlandıralim. Alanını kısıtlayalim biraz. Yavru iken daha kolay bu süreç. Bir süre hareketini kısıtlamak gerekiyor sadece. Geçmiş olsun

orhdoner

Merhaba benim erkek kedim dışarıda iken yani daha sahiplenmeden önce kalçasında kırık olmuştu nasıl olduğu belli değildi götürdük veterinere kafes istirahati 25 gün kaldı hareketi kısıtlı oldu yani sonra iyileşti çıkardık veterinerden eve aldık sahiplendik bu şekilde sorunsuz atlattık şükürler olsun 🙏🙏🥰

Anonymus297519

Şuan kafeste ama eve geldiğinde nasıl yapacağımı öğrenmek istiyorum veteriner ne kadar anlattıysa da araştırıp duruyorum 🙏🏻Teşekkür ederim❤️🙏🏻

orhdoner

Özge00 arkadaşın dediği gibi fazla oynayıp zıplamamasına bir süre dikkat edin bir de kemik suyu haşlayıp ya da et tavuk suyu haşlaması yapıp verin çok faydası olur kefir de aynı şekilde kalsiyum kaynağı olduğu için toparlar ❤️

Anonymus297519

Yapacağım 🙏🏻