N&D'den Yeni Mamaya Geçiş, Yardım :)

elifbsr

Herkese merhaba, birkaç aydır N&D kısır kedi maması kullanıyorum ancak hem uzun süredir kullanmam hem de son zamanlarda okuduğum yüksek protein oranı konusundan dolayı değişikliğe gitmek istiyorum. Sizin önerileriniz varsa severek duymaya hazırım. Acana düşünüyorum ancak emin olamadım.

6 CEVAP

orhdoner

Merhaba acana indoor serisinden kullandım kısırlaştırılmış olanı yani memnun kaldım bir sıkıntı olmadı şükürler olsun şuanda ben de ND bin kinoa serisine geçtim magnezyum ve yağ oranları çok düşük olduğu için onu kullanıyorum ondan da memnun kaldım bu şekilde rotasyonlu gitmeyi düşünüyorum umarım sıkıntı olmaz kimse de de biz de de sağlıklı uzun ömürler dilerim yavrunuzla beraber 🙏☺️

dilanbulent

Acana da yüksek proteine sahip. ND'den Acana'ya geçmek biraz mantıksız olur.

Proplan ve Hills öneririm.

Eğer kediniz hareketsiz bir kediyse ve dendiği gibi yeterli su içmiyorsa ND Acana gibi mamaları almak çok risklidir zaten.

Palyaco

Nd kinoa özel seri yada exclision öneririm sağlık acisindan

duman_cat_world

Ben de şu an Acana Indoor Entrée kısırlaştırılmış kedi mamasını kullanıyorum. Kedim severek tüketiyor ve içeriği çok güzel. Tavsiye edebilirim 💕

Yalnız bir acana kullanıcısı olarak kediniz hareketsizse ve yeteri kadar su içmiyorsa sorun oluşturma ihtimali var. Bunu da göz önünde bulundurun. Benim kedim hareketli ve çok su içiyor, bir problem yaşamadık çok şükür 🙏🧿💙

simbakedi

proplan kisir mamalarin protein degeri acanadan da yuksek, acana bence bu gibi korkunuz varsa ideal bir mama. ben protein fazlaligi sacmaligina inanmasam da bu korkunuz olursa 37 cok yuksek bir deger degil. ben de pacifica kullaniyorum all life stages bir mama, cok memnunum. sadece fiyti biraz fazla, a mazonda daha uygun all life stagesler oraya bakabilirsiniz. ozellikle kisir mamasini cok begenmiyorum bence all life stagesler daha guzel

Palyaco

Kisir kedide protein büyük sorundur magnezyum dusuk olmalı sağlık açısından malum nd ve acanada proplanda idrar sorunları boy gösteriyor benim tavsiyem dusuk protein dusuk magnezyum kedinizdeki farkı göreceksiniz