Yürürken Topallama

Busenurozyurt

Merhabalar, kedimin sabah hiçbir şeyi yoktu gayet hareketliydi fakat saat 18.00 gibi yataktan yere atladı. Atladıktan sonra arka sağ patisinden dolayı hafif topallayarak yürüdüğünü fark ettik. Çok belirgin bir topallama yok hatta bir ara ayağının üzerine yattığı için öyle olduğunu düşündük çünkü topallaması azalmıştı. Mamasını yedi, yürürken miyavlama olmuyor ve şişme yok. Patisini kontrol ettim herhangi bir sorun da yok. Şu an biraz topallıyor ve yalnızca kucağımıza aldığımızda normalden daha fazla miyavlıyor ve tepki veriyor. Başına gelen var mı neler yapmalıyız? Kırık veya çatlak bu şekilde mi oluyor yoksa incinmiş olabilir mi?

6 CEVAP

Miscatt

Merhaba
Benim bi kaç hafta önce başıma geldi bizimki de derin dondurucun üstünden atladı koşarken dengesini yitirip düştü aynı sizin dediğiniz gibi topalladı
Versin terineri aradım düşmeye bağlı doku zedelenmesi olabilir ertesi güne devam ederse getirin bu süreçte hareket alanını kısıtlayın dedi. Ertesi güne bişeyi yoktu çok şükür🧿🙏🏻 Hareket alanını kısıtlayın devam ederse yarına kadar veterinere götürmekte fayda var geçmiş olsun 🙏🏻

Gimlihanim

Daha önce bizim de başımıza geldi sayılır. Ancak bizimki daha yavruydu. Üzerine basamıyordu. Götürdük veterinere röntgen çekildi, incitmiş olabilir kırık vs yok dedi. Ağrı kesici bir iğne yaptı ve hap verdi. Hareket alanını kısıtlamamızı söyledi. Ondan sonra herhangi bir sorun olmadı. Düzeldi.

Lils

Kediniz scottish fold eklem rahatsızlığı ile ilgili olabilir ya da basit olarak ayağını bir yere sıkıştırmıştır. Veterinere danışın glukozamin takviyesi verin bence.

RioLeo

Aynı problem bizim de başımıza geldi masanın üstünden atladıktan sonra birden sağ arka ayağı topallamaya başladı. Hemen veterineri aradım bana 1 gün gözlem yapmamı söyledi herhangi bir düzelme olmazsa kliniğe gelmemi söyledi. Allah'tan diğer gün normal hâline dönmüştü bazen anlık hareketlerde böyle durumlar olabiliyormuş.

Busenurozyurt

Cevaplarınız ve geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim💖 Bu gün kendine geldi çok şükür 🙏🏻

Palyaco

Doku zedelenmiş olabilir