Sokak Kedisi

Sirinkedisever

Anket

Asla Olmaz O Bir Sokak Kedisi!
(3 oy)
Olabilir
(22 oy)
Toplam (25 oy)

Annem bahçede besleme işinden de vazgeçti :P. Acaba sokaktaki kedim Boncuğu sahiplenebilirim miyim hergün 3 öğün düzenli olarak mamasını ve suyunu versem bana alışır mı sevebilir miyim?

21 CEVAP

ebrusen34

Bir kedimi bana alışmasını tam 4 ay bekledim. Çok korkak bir kediydi. Sevmek hele dokunmak imkansızdı. Yemek vererek, onunla konuşarak, minik temaslarla pati oyunlarıyla bana alıştı ve güvendi. Sonrasında evime aldım. eve geldiğinde 6 aylıktı şuanda 4 yaşına basmak üzere.

Sirinkedisever

Şimdi bizim bahçemizde anne ve yavru kedileri gördüm (yavrular 1aylık falan ) bizim bahçede olduğundan ve yavru olduklarından süt vermiştim şimdilik. Acaba onlara yumuşak bişeyden yuva yapsam onune de mama ve su koysam anne ve yavruları bana, annem de kedilere (ki şuan annem de babam da baya bi ilgiliydi xD) alışınca eve alsam olur mu?

Sirinkedisever

Ada abla sen hani "gördüğümde besleyebilir miyim? diyorsun ama"demiştin ya hala bizim bahcedeler yavrular biraz büyüyene kadar güvenli ve insan yok diye orada kalacaklar sanırım senin de fikrini ayrıca almak istedim :))

Sirinkedisever

Fikri olan yok muuuu??? :(

KedimVar

Evet tabi kaçırma onları sen. Anneye güvenli bir yer yapıp, mama ve su verirsen ve korursan gitmeleri için hiçbir sebep olmaz. Anne kediyi ve yavruları da bolca sev sana alışsın gitmesinler.

Sirinkedisever

Yeeeeyyy ztn arkada duruyor yavrular anneleri de ara sıra yemek bulup verio şuan icin vereceğim şeyler neler acaba???