Kedim Her Yere Çişini Yapıyor

bilgealal

oğlum 1 yaşında kısır değil. üni kazandığımdan onu ailemle bıraktım ilk sene yurtta kalacağımdan şimdilik yanıma alamıyorum ikinci sene benle olacak. ailem çok iyi bakıyor asla şüphem yok. 1 ay oldu huysuzluktan yapıyordur dedim ama içim rahat etmedi veterinere götürmek için 16 saatlik yoldan sonra onunlayım.. her yere çişini yapıyor kakasını tuvaletine yapıyor ama çişini hep yumuşak yerlere yapıyor batataniyeye yatağa yorgana koltuğa terliğe.. iştahı oynaması keyfi gayet yerinde sadece çişini kumuna yapmıyor.. neden olabilir bana akıl verir misiniz 😔 şu an kısırlaştıramıyorum ben yanında olmadığımdan, yanıma aldığımda kısırlaştırmak istiyorum en iyi şekilde bakmak için

12 CEVAP

Warriorsans

Kısır olmadığı için de çişini yapıyor olabilir ayrıca idrar yolu sıkıntısı da olabilir. Erkeklerde kısırlaştırma işlemi çok basit bence hazır yanına gidiyorken kısırlaştırmaya da uygunsa imkanınız da varsa kısırlaştırın

elifbsr

Benim oğlumda aynı davranışları gösteriyordu kısırlaştırdan sonra düzeliyor sizinki de şu an kısırlaştırmadığınız için olabilir mümkün olduğunca erken yaptırmak davranışlarını öğrenmemesi unutması adına daha iyi

BayTarcin

İyi bir bakım gerekiyor ama ilk iki üç gün benim kedim dün kısırlaştı ve gece saat başı kalkıp baktım kusuyor vs kontrol edip başında durmanız gerekiyor ve normal anestezi olursa ilk gün kendinde olmuyor yürürken dahi sallana sallana yürüyor bir yere zıplamaması fln gerekiyor yarasına bakmanız gerekiyor bir problem var mı vs diye kısaca ilk iki gün dikkat etmelisiniz ve sonraki günlerde kontrolleri var onları yaptırmanız gerekiyor pek aceleye getirilebilecek bişi dğl

elifbsr

Siz de haklısınız direkt gözetiminizde olsa çok iyi olabilir içiniz rahat eder ancak biz operasyon sonrasında birkaç saat sonra oğlumuzu teslim aldık yeme içme olarak herhangi bir farklılığa gitmedik sadece yükseklere zıplamaması gerektiği için gün içinde hareketlerini takip ettik zaten ilk gün etkisiyle tam kendilerinde olmayabiliyorlar birkaç gün gözetim altında tutmak gerekiyor sadece bizim tecrübelerimiz bu yönde olmuştu. Başka arkadaşlarda bilgilendirirse çok iyi olur elbette

simbakedi

gaz anestezi, dikissiz ameliyat ve kan tahlili ile yaparsaniz ozel bir ilgi gerekmiyor, sadece kum kabini temizlemeniz yeter

bilgealal

@warriorsans @elifbsr kısırlaştırıp gitsem ailem benim kadar dikkatli bakıp ilgilenemez, iyi bir bakım gerekmiyor mu? öyle değilse gitmeden önce kısırlaştırsam.. pazar günü döneceğim

bilgealal

çok teşekkürler.. sömestrda geldiğim zaman kısırlaştırma kararı aldım o zaman en iyi şekilde bakar kontrollerine götürürüm. peki şimdilik o zamana kadar yapabileceğim bir şey var mı

elifbsr

@bilgealal en kısa sürede sorunsuz halledersiniz umarım 🤲 belki faydası olması açısından kedinize ait belirli bir alan belirleyip sadece oraya yapmasını sağlayabilirsiniz misal bizde kedi çadır vardı operasyon öncesi aynı durumları yaşadığımız için o çadıra bırakıyordu kokusunu en azından etrafı bırakmıştı

bilgealal

çok teşekkürler ❤️❤️ @elifbsr

elifbsr

Rica ederim ❤️

duman_cat_world

Kısır olmadığından işaretini bırakıyor buyuk ihtimalle biz de bu sorundan muzdariptik, o kokuyu da bilirim, cikmiyor da... Kisirlastirdik kurtulduk su an miss gibi bir beyefendi oldu kumundan baska yere tuvaletini yapmaz asla😌🤗💕

duman_cat_world

@BayTarcin
Her kedi için bu surec gecerli olmuyor. Mesela benim kedim hic kusmadi cok rahat atlattik bu sureci. Gaz anestezi uygulanmisti. Yakalik falan da takmadigimizdan stres de olmadi. Ozel bir bakim yapmadik yani. Sadece ilk dort gun yas mamayla besledim kuru mama yiyemiyordu. Bir de ilk gun altina köpek egitim pedi serdik cunku kacirdi altina 😬😀