Kapalı Kedi Tuvaleti Çok Koku Yapıyor Mu

buusracikk

Arkadaşlar evimizin balkonunda kedilerim için ayırdığım tuvalet yeri var açık tuvalet kullanıyorum. Dış cephe yalıtım yapılacak yarın başlıyor kedilerim merak edip iskeleye tırmanırlar diye kapalı tuvalet alıp tuvaletlerini içeri geçirmeyi düşünüyorum. Kapalı tuvalet için en uygun yer neresidir ve çok koku yapıyor mu?

9 CEVAP

orhdoner

Merhaba ben de kullanıyorum uzun zamandır kapalı tuvalet banyoda duruyor koku yapmıyor zaten pelet kullanıyorum kum olarak da herhangi bir sıkıntı olmuyor şükürler olsun 🙏🥰 İlk önce alışamayabilirler on kapağını arkaya doğru kaldırın sadece onu açık kalınca o şekilde giriyorlar daha çabuk alışıyorlar

teddybal

Girişteki şeffaf kapağı çıkarırsanız hem kedi daha çabuk alışır hem de içerdeyken kazdıkça bentonit kumun tozuna boğulmamış olur, banyoya koyarsanız koku sıkıntısı olmaz bence de, kedileriniz tuvaletlerini kumuna gömen kedilerse kumunuz da iyi koku hapseden bir kumsa hiçbir şikayetiniz olacağını sanmıyorum.

bademk

Ben de kapalı kum kabı kullanıyorum koku yapmıyor günlük olarak temizliyorum. Kumunuz da kokuyu iyi hapseden kumlardansa sorun olmaz.

Ozge00

Koku yapan kap değil kumdur. Kabı da ben haftalık yıkıyorum zaten hiç koku olmuyor. Düzenli yıkanınca kokmaz

Ozge00

Tozlu kumlarda da kapalı kap kullanılmaması taraftarıyım açıkçası :(

MonikaveTori

Bizde kapalı kum kabı kullanıyoruz koku olmuyor. Koku genelde kumdan dolayı oluyor onu da değiştirmek gerek. Kum kabını da arada yıkarsanız koku olmaz

buusracikk

Alıştırmak için önceki tuvaletlerinden alıp yeni tuvaletlerine koyacağım daha rahat olacağını düşünüyorum :) cevabınız için teşekkür ederim🥰😍

orhdoner

Rica ederim 🥰❤️🙏

Warriorsans

Bence kapalı tuvalet kokuyu pek önlemiyor. Pelet kum kullanıyorum o yüzden idrar kokusu 0 sadece kakasını yapınca alıp tuvalete atıyorum ve bence kedi tuvaleti için en uygun yer banyo. Bizim banyomuz uygun olmadığı için ve havalar soğudu artık bütün kapıları kapalı tutuyoruz doğal gazı tek bir odada yaktığımız için kedinin tuvaleti de oturma odamızda ama kaka yaptığı an dışında bir koku problemi yaşamıyorum. Ayrıca pelet kum çok daha sağlıklı ve daha masrafsız