Kedi Böbreği Ve Taş Hakkında Lütfen Yardım Edin Lütfen

Batsy1

Arkadaşlar lütfen yardım edin çok zor durumdayım, çaresiz kaldım gözlerimin önünde kedim ölüyor bir şey yapamıyorum.
3 hafta kadar önce kedimin tuvaletini temizlerken idrarında kan gördüm veterinere götürdük ultrason çekti kan aldı idrar testi yaptı, mesanesinde taş vardı ilaç tedavisi başlattı kullandığım ilaçlar CISTOPIU, KOTERVIN, böbrek koruması için PRONEFRA bunları kullandım. Şimdi veterinere tekrsr gittik ve böbreğinde büyüme olmuş 10 cm iken 14 cm olmuş, mesanesinde ki taş 2 hafta önce gittiğimde parçalanmış dedi ultrasona bakıp şimdi tekrar mesanesinde ki taş toplanmış dedi. Şimdi böbrek 20 cm e ulaşırsa böbrek yetmezliği oluyor ve hayvan ölüyor mesanesinde de taş var, kısırlaştırılan kedilerde zaten bu risk fazlaymış kedim kısırlaştırılmış bi kedi. Veteriner dedi ki, ya sonda takıcaz her gün veterinere geliceksiniz ilaç vericez mesaneye taşı öyle kırmaya çalışcaz ya da operasyon yapıcaz ama bu operasyon çok riskli dedi, sonda tedavisi de başarısız olma ihtimali çok yüksek dedi. Veteriner kararı bana bıraktı arkadaşlar internetten araştırdım her şeye baktım belki bilmediğim sizin bildiğiniz bir şey vardır ne yapmalıyım benim ne maddi ne de manevi gücüm kalmadı veterinere götürmek istemiyorum iki türlü de hayvan acı çekicek, başına böyle bir şey gelen var mı lütfen yardım edebilir misiniz. Sizce ne yapmalıyım

13 CEVAP

Gelyahron

Öncelikle sıvı mama tüketmesi gerekiyor. Taş oluşumunu önlüyor. İçme suyuna organik elma sirkesi (1-2 damla). Şuan da kullandığımız miamor vital drink ve kattovit renal drink. Miamor petshoplarda var ama kattovit sadece veterinerde bulunuyor. Aynı zamanda da dua edin içme suyuna okuyup üfleyin inşallah şifa olur

Zeynepulku

Veteriner hekiminizin dediği haricinde bir şey yapmayın. Buraya sor.ak yerine başka hekimlere danışmanız daha iyi olur. Onlar size daha doğru yol gosterir. Çok geçmiş olsun. En hızlı ve en acısız şekilde iyileşir umarim

Gullls

Aynı durum bende de var lütfen cevap yazın

Gimlihanim

Farklı veterinerlerden de fikir almalısınız mutlaka. Bazen yanlış tedavi önerilebiliyor. Buradan duyduğunuz şeyler kedinizi çok daha kötü yapabilir. Sonuçta hiçbirimiz veteriner değiliz. Umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur yavrunuz. Geçmiş olsun.

Gelyahron

Kedimiz böbreğine darbe aldı. İlk gün kanlı idrar yaptı. Kanama durdu ama yetmezlik başladı. Serumlar ilaçlar az da olsa fayda sağladı. Bu süreçte böbreklerde kist oluştu. Normalinden iki kat büyüdü. Renal mamaya geçiş yaptık ama veterinerde olduğu serumlarla ayakta durdu. Mama istiyor ama yiyemiyor. Üre keratin fosfor değerleri uçuk seviyedeydi. Yaklaşık 6 ay gergin serum takviyesi yapıldı. Bunlara ek olarak üre tutması için probiyotik, fosforu baglamasi için de başka bir ilaç kullandık. İçme suyuna sirke haricinde zorla su icirdik. Gerçekten çok yıpratıcı ve zahmetli bir süreç oldu Ama Allah'a şükür şuan gayet iyi. Sadece sıvı mama ve renal mama veriyoruz. Azminizi bırakmayın güçlü olun çok çok dua edin

Warriorsans

Çok geçmiş olsun 😔 farklı veterinerlere de danışmanızı öneririm. Acaba hangi mamayı kullanıyordunuz?

teddybal

Üniversite hastanelerine mi götürseniz, tabi şehrinizde varsa? Ya da bulunduğunuz şehir için başlık açsanız x şehri-kedim için iyi bir veteriner(nefrolog) arıyorum diye. Çok geçmiş olsun, çabuk atlatır sağlıkla uzun yıllar yaşar umarım.

Batsy1

Manisada yaşıyorum celal bayar üniversitesinde var mı bilmiyorum, sistemi nasıl hiçbir bilgim yok.
Yazdığınız yorumlar için teşekkürler, gerçekten haklısınız çok zorlu bir süreç psikolojik anlamda çöktüm veterinere götürmek dahi istemiyorum, serum tedavisi gerçekten bu durumda işe yarayabilir veteriner hiç demedi böyle bir şey, en mantıklısı başka veterinere götürmek sanırım teşekkürler yazdığınız yorumlar için tekrardan son bir ricam olcak lütfen bilen birisi varsa eğer celal Bayar üniversitesinde var mı böyle bir imkan?

Gelyahron

Ben de Manisadayim celal bayarda yok

teddybal

İzmir'e götürme şansınız olur mu peki, önden araştırıp iyi bir hocanın adını bulsanız, randevu alır gidersiniz, kontrolünü yapar başka şehirde yaşıyorum dersiniz numarasını da alırsınız, çizdiği tedavi planını Manisa dan uygularsanız. Bir şey olursa arayıp sorarsınız. Manisa'da da en iyi hekim kim acaba keşke bilsem üzgünüm bilmediğim bir şehir :( Acil şifalar diliyorum, iyiye gider düzelir umarım.

Batsy1

Kullandığım mama hills cd.

Ishtar

Başka veterinerlere muhakkak danışın. Böbrek yetmezliği ile mücadele eden birinin sayfası
https://felinecrf.org/holistic_treatments.htm

Buradaki her şeyi okumanızı tavsiye ederim. Yabancı dilde. Ama çevirterek de okuyabilirsiniz.

Protein ve fosfor oranı düşük mamalarla beslenmeli. Protein aşırı düşük olmamalı. Buna veterineriniz karar verir zaten. Omega 3 takviyesi bu durumda oldukça faydalı olabilir. Fazla asidik beslememeye özen gösterin. Çünkü asidi yüksek beslenme böbrek taşlarına sebep oluyor. Mamasına dikkat edin bu nedenle. Karahindibanın da böbrekleri iyi geldiğini biliyorum. Ama veterinere danışmadan hiçbir şey yapmayın. İyi bir şey yapayım derken zarar vermektense hiçbir şey yapmamak daha mantıklı.

orhdoner

Merhaba kızılcık çok iyi geliyor Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Kızılcık suyu kaynatıp yaş mamasına katıp verebilirsiniz isterseniz umarım iyileşir 🙏