Her Gün Malt Ve Vitamin Verilir Mi

mycutecat

Multivamin ve Malt her gün verilir mi? Veterinerime danıştım ikisinide haftada iki kez verebilirsin dedi (kedim norvec orman kedisi tüyleri çok uzun) İki gün yeterli olur mu siz vitamin ve maltı kaç günde bir veriyorsunuz

17 CEVAP

cat_expert

Maltın kullanım sıklığı aslında bellidir.

Hergün verin diyen üreticiler daha çabuk tüketip yenisini almanız için psikolojik baskı yapıyorlar.

Eğer aktif olarak bir tüy birikmesi yoksa haftada 2-3 kez malt verilmesi yeterlidir. Aktif olarak bir tüy birikmesi varsa kediniz kusma hareketleri yapıyorsa günlük kullanım yapılmalı, tüyleri dışkı ile attıktan sonra kusma hareketleri kesildiyse tekrar haftada 2-3 gün düzene dönülmeli.

Vitamin konusu da yine aynı şekilde çok kalitesiz kötü bir mama kullanmıyorsanız hergün vitamin vermenin bir mantığı yok yine haftada birkaç kez verilebilir zaten mamanız çok dandik bir mama değilse içinde gerekli vitaminlerin büyük kısmı vardır, vereceğiniz vitamin takviye olacaktır haftada birkaç kez verilmesi yeterlidir.

Gimlihanim

Biz her gün nohut tanesi kadar ikisinden de veriyoruz. Veterinerimiz bu şekilde önermişti.

mycutecat

Gimcat veriyorum bu arada

duman_cat_world

Kediniz uzun tüylüyse iki günde bir vermeniz yeterli olacaktır. Tüy dökme mevsiminde ise her gün vermek gerekiyor🐾

komurlolis

Vitamini her gün vermeyin bence ama maltı ben her gün veriyorum

Anonymus297519

Vitamini 2 günde bir verin malt konusunu veterinere danışabilirsiniz🙏🏻

Ozge00

Uzun tüylü kedilerde çok sık tıkanma oluyor. Her gün veriliyor genelde. Vitamini de sıkıntısı yoksa ben kullanmayı önermem şahsen. Biliyoruz ki fazlası zarar, böbrekleri yorar. Gerekli durumlarda kullanılması taraftarıyım.

Renklipati

Ben maltı 1 gün arayla veriyorum vitaminde en az haftada 4 kere veriyorum çok fazla olmadan nohut tanesi kadar..

Warriorsans

Ben bütün macun formundaki (vitamin malt vs) her gün arkasında yazan kadarın yarısını dönüşümlü olarak veriyorum

diablerose

tuyleri cok uzun demissiniz. gimcat maltin uzerinde her gun gunde 5 santime kadar verilebilecegi yaziyor. malt yerken zorluk cikarmiosa her gun 3 santim verseniz yeterli olur. vitamini de haftada bi 5 santim verseniz yeter

cat_expert

Acana gibi gerçek et oranı yüksek mamalar kullanıyorsanız vitamin kullanmaya gerek bile yok.

teddybal

Malt ve multivitamin haftada iki gün 2'şer cm yeterli diye düşünüyorum. Maltı haftada iki, vitamini iki güne bir 1cm veriyordum, vet. vitamini de iki gün ver yeter dedi, ben de iki macunu da haftada iki gün 2cm olarak gidiyorum bakalım kararındadır umarım.

teddybal

Norveç ormansa uzundur tüyleri daha çok miktarda gerekebilir malt size, bence veterinerinize danışın kaç cm vereyim diye.

AdaCoco

Günde yarım cm verebilirsiniz.

AdaCoco

Uzun tüplüyse daha çok ihtiyacı olacaktır malta.