Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Pitbull Yasağı Hakkında Fikirleriniz?

Boyka
Boyka

1662 Puan

Pitbullar hakkında fikirleriniz nelerdir?


19 CEVAP

denizboncuk
denizboncuk

85

pitbullar güzel insanların elinde güzel yetiştirilirse zararsız ve sevimlidirler.ama bazı insanların yüzünden hayvanlar barınaklarda çok kötü şartlarda tutulmaktadırlar.pitbullara yasak konulması yerine onları vahşileştirmeye çalışan zihniyetlere yasak ve cezalar gelirse çok daha iyi olur düşüncesindeyim.azıcık insan olunabilirse bu hayvanlarda yaşayacak bir yer sahibi olur bu koca dünyada.


PetlebiAlisveris
PetlebiAlisveris

106535

köpeklerin sorumluluğu onları yetiştiren insanların üzerinde, köpeklerini nasıl yetiştirirlerse hayvanlarda o karaktere sahip olur. o yüzden biz insanı iyi yetiştirmek lazım


Thegoldenfly7
Thegoldenfly7

769

Pitbullar asil hayvanlardır sahibi nasılsa oda öyle olur bizim burda pitbull var hiç saldırmıyor oyun delisi sahibide cok ıyı bırı KOPEK SAHIBINE BENZER .


eeyore
eeyore

783

bilgiğim kadarıyla, ırk derneği olan hiçbir ırk yasaklı listesine alınamaz. kaideler bu yöndedir. ki pitbulların da rot larında dogolarında dobermanlarında ırk dernekleri var. ama işte ne doğru ki diye soruyo insan bu memlekette :///. ego tatmini için alan koruma/birey koruması olan köpekleri sahiplenip de boş ve şişik egoya sahip olunca maalesef olan bu güzel dostlarımıza oluyor... =(


deleted_12985
deleted_12985

1809

Bir dostumdan 6 aylık amerikan staf almıştım eğitimli ve mükemmel bir hayvandı, kediden bile daha zararsız olduğa inandığım tek Pitbull diyebilirim. İnternette de görmüşsünüzdür evde beslenen ve bebeklerle oynayan Pitbull videolarını.
Ancak malesef hayvan dövüşlerinde kullanılıyorlar ve saldırı komutları ile eğitiliyorlar, korumacı yapılarından dolayı saldırganlığa çok yatkın hayvanlar bu yüzden eğitimli olması gereken ırkların başında geliyorlar..


eeyore
eeyore

783

eğitimli olması gereken ırkların başında bence insanlar geliyo pitbullar değil ^-^ böyle ırkları alanlara önce eğitim verilmesi gerekiyor, başarılı oldukları taktirde köpeği alabilme hakkına sahip olmaları gerekiyor bence..


CriS
CriS

1246

Bir kopek nasil yetistirilirse oyle olur.Bende de pitbull var.Ben onu bebek gibi yetiştirdim.Sevgiyle büyüdü oyuzden cok uysal.Ama bazı cahiller kopek sırf daha vahşi olsun diye 1 hafta kapalı ve karanlık bir odada tutuyolar.bazıları dövüştürüyor hatta kendiside dovuyor. sizede boyle seyler yapilsa sizde yabani olurdurunuz.oyuzden kesinlikle pitbullda suc yoktur.sahibinde vardır.


vrlfth
vrlfth

1596

Dışarda o kadar iki ayaklı hayvanlar var ki pitbull dan önce onlara yasak konmalı. :)


Lulu
Lulu

1695

Tehlikeli köpek yoktur tehlikeli sahip vardır


ankaveteriner
ankaveteriner

534

Bu konu amerika'da da sıkça tartışılan bir konu. Geçenlerde 54 yaşındaki Juan Fernandez bu ırk köpeklerin saldırısına uğradı. Saldırıya uğradıktan iki gün sonra aldığı yaralardan dolayı öldü. Detaylar burada
UC Davis Veteriner Fakültesi davranış bilim dalından uzmanı Dr. Liz Stelow konuyla ile ilgili yaptığı yorumda pit bull ırkı köpeklerin diğer köpeklerden daha saldırgan olmadığını ancak bir jack russel ırkı köpeğin saldırısıyla bir pit bull ırkı köpeğin saldırısının sonuçları arasında oldukça büyük fark olduğunu söyledi.
Konuyla ilgili haberi buradan okuyabilirsiniz.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 2535 Görüntüleme
  • 19 Cevap
  • 3 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 18170 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR