Kısır Yaş Mama

banubabayigit

Merhaba kedimi yeni kısırlaştırdım disi sarman 8 aylık yaş mama olarak meo, gimcat, proplan, nd vs kullanıyorum. Kuru mama olarak da yavru proplandan kısır proplana geçeceğim.

Fakat yeni 1,5 kilo almıştım 1 kilosu kaldı onu yemesinde sakınca olur mu yeni kısırlaştırılmıs kedinin

Bir de yaş mama icin özel kısır mama bulamıyorum aradığım markaları yukarı belirttim yardımcı olur musunuz petlebide baktım ama kalan markalardan var. Neler kullanıyorsunuz içerikleri nasıl? Ya da benim aradığım markaların kısır yaş maması var da ben mi bulamıyorum yardımcı olur musunuz

8 CEVAP

orhdoner

Merhaba ben yaş mamayı kısır almıyorum zaten hergün yemiyorlar diye schesir kullanıyorum memnunum çok geçmiş olsun yavrunuz bir an önce toparlanır inşallah 🙏🥰 Bence sorun olmaz elinizdeki bitmeye az kala geçersiniz kısır mamaya

Renklipati

Sorun olmaz bizde mamamız vardı elimizde bitene kadar kullandık sonra geçtik kısır mamaya veteriner im sorun olmaz dedi.. yaş mama zaten sürekli hergun verilmediği için kısır olmaması sorun değil kısır olursa kısır olmasa normal alıyorum.. bizimki yaş mama sevmiyor sadece felicica konserve yiyor oda çok sevilen kalitelidir konservesi sadece

Lavinia17

yaş mamalarda iyi içeriğe sahip felicia var sanirim.

pro plani bitirip kisir mamasina gecebilirsiniz disi kedilerde sorun olmuyor hatta bazi hekimler 1 yasina kadar yavru mama kullanmaya devam edebilir diyor

banubabayigit

Peki yaş mamayı yavru mu almalıyım yetişkin mi su an kedim 8-8,5 aylık normalde yavru alıyordum ama kararsız kaldım

Lils

Kalan proplanı kullanabilirsiniz ben de elimdeki yavru mamayı bitirip öyle kısıra geçtim. Yaş mama olarak haftada 1 ya da daha az veriyorsanız kısır olmasına çok gerek yok. Haftada birkaç kere veriyorsanız bulabildiğiniz markaların kısırını alabilirsiniz. Diğerlerini yetişkin olarak alırsınız.

simbakedi

ana ogunu yas mama olmadikca kisir-yavru-yetiskin fark etmiyor. karsilastirdigimizda da aman aman fark yok ozellikle kisir ve yetiskin yas mamada. ozelligi yuksek et icermeleri yani. istediginizi alin kisacasi ben yavruyken de yetiskin aliyordum baska tatlar da denesin diye.

komurlolis

Ben de direkt kısır mamaya geçmemiştim kalanı bitirmiştim veterinerimiz bir şey dememişti, yaş mama konusunda da onu yavru ya da yetişkin alıyorum

Dkd

Ameliyattan sonra 1 2 ay eski mamanıza devam edebilirsiniz sorun olmaz. Yaş mamada da kısır yetişkin ayrımı çok büyük bir sorun değil. Çoğu markanın kısır yaş maması yok zaten. İstediğiniz markanın yetişkin yaş mamasını yedirebilirsiniz.