Kedimin Maması Bitiyor

kuruvasan

Arkadaşlar exlucion kısır kedi maması kullanıyorum ama kedimin maması bitmek üzere bugün anca yeter perşembe günü alacaktım alamadım kargo pazartesi gosteriodu 29 ekimden dolayı galiba herneyse burda 1 tane pestshop var o mamadan da yok orda veterinerlerde fln da yok sadece açık mamalar var petshopta oda 15 20 tl lik kiloluk mamalar şimdi proplan RC fln alsam kilosu 60 a fln gelcek ve pzt sipariş etcegim için çoğu kalacak mamanin sizce ne yapmalıyım 15 20 tl lik mamadan versem 2 gün bi sıkıntı olurmu acaba

9 CEVAP

Mehmetneroo

Bence hiç öyle ortalığı velveleye vermeyin bende bu durumu yaşadım berbat birşey ama ben mama gelene kadar evde porsiyonluk şekilde et tavuk ne bulduysam haşladım robottan geçirip az az verdim

Lils

Yaş mama, tavuk daha mantıklı. Yoksa açık mama alın küçük paket kalanı sokaktakielre verebilirsiniz

teddybal

Ben de sizinle aynı durumda kalmıştım yazın. Pet shop'tan proplan 1,5 kg almıştım açık mama almamak için çünkü hiç güvenmiyorum, ty'da 110liraya aldığım mamayı 155liraya almıştım pept shop'tan. Ama güvenilir bir yer olduğuna eminseniz açık da alabilirsiniz siz.

Mehmetneroo

Alışmış olduğu bir mama var ve sonuçta kediler rutinlerine bağlı canlılar bu yüzden böyle durumda kalsanız bile idareten dahi olsa farklı mama vermemelisiniz

Gimlihanim

Yaş mama ve evde yaptığınız haşlamalar çok daha güzel bir seçenek bence. Hiç boşuna başka bir mama alıp da kedinizin düzenini bozmayın.

Palyaco

Bence yas mama yada ciğer haşlayıp verin hiç başka mama almanıza gerek yok

teddybal

Bu arada belirteyim benim öncede kullandığım mama da proplandı başka mamaya geçiş yapmamış oldum yani aynı marka gittim bu yüzden aldım rahatça pet shoptan, ama siz exclusion kullanıyormuşsunuz şu an mama değişimi yapacaksınız gerek yok hiç. Yaş mama ya da haşlanmış tavuk göğsü-az miktar pirinç-havuç/kabak ile ev yapımı mama verebilirsiniz, 2 güne de gelirse zaten hiç sıkıntı olmaz.

duman_cat_world

bence yakınızda bi pet shop falan varsa bolbol yaş mama alın mamanız gelene kadar yaş mamayla beslersiniz. şu an ben de bu durumu yaşıyorum 400 gr lık konserve açtı mama gelene kadar bunu yiyecek 💁‍♀️

AlpMordecai

Mama gelene kadar idarelik alternatif bir mama kullanabilirsiniz. Ben genelde yaş mama alıyorum marketten gourmetin veyahut içeriği şahane olmasa da güvenilir olan kuru mamalardan.