Kedinin Sirtindaki Şişlik Patladı

Eylulbasak

Merhaba arkadaşlar. Dışarıda beslediğim kedilerden birinin sirtinda dün yumuşak bi şişlik hissettim. Su toplaması gibi bir şişlik. Bugün baktığımda o bölgede kan gördüm. Şişlik inmişti sanırım patlamış. Sizce ne olabilir? Bi yere vurdu ve su topladı desem kanaması normal mi?

2 CEVAP

Vejnurs

Merhabalar benim kedim de yaklaşık 1 hafta önce aynı sorunu yaşadık aşı yapılan kısmın altında içi sıvı dolu bi kese oluşmuştu yumurta büyüklüğünde vardı hemen veterinere götürdüm ödem olmuş dedi ve herhangi bi sebepten olabilirmiş hızlı hareketten yabancı cisim batması vb şeyler saydı enjektörle yaklaşık 10 cc sıvı çekti eğer erken dönemde getirmeseymişim patlayabilirmiş muhtemelen sizin kedinizde böyle bi durum olmuş veterinerimiz sıvı içinde kan da bulunur demişti

Vejnurs

Patlayıp kanadıysa enfeksiyon olabilir bence bi vet götürüp antibiyotik yaptırabilirsiniz benim kedimden sıvı alındığında da bile veterinerimiz antibiyotik yaptı ki enfeksiyon oluşmasın ilerlemeden hekiminize danışın bence