Kedime Bu Yiyecekler Mi Zarar Veriyor?

Herkese selam. Kedime sadece kavurma tipi 3t konservesi, rosto konserve, çoban kavurma konservesi gibi pismis yemek konservelerinin etlerini veriyorum. Son 1 haftadir kedimi kaldirmaya calisirken acı çekiyor. Halsiz ve mutsuz. Kedim daha birkac aylik yavru. Süt veriyorum sulu süt. Eqkiden çok enerjikti ip kovalardı ama artik tepki vermiyor. Çok uzuluyorum. Kedim sokak kedisi onunla yiyip iciyorum. Görevde olduğum icin veterjnere getiremiyorum. Ne yapmalıyım nesi var acaba :(

4 CEVAP

Zeynepulku

İnsan gidalarinda baharat ve tuz olur bunlar kediler için zararlıdır. Kuru mama veya haşlanmış ( tuszuz baharatsiz) et ile beslemeniz daha iyi olur.

Anonymus297519

Öncelikle süt verecekseniz laktozsuz süt verin kediler laktozu kıramıyor ve mümkünse sizin yediğiniz tuzlu baharatlı konserveler yerine kediler için olan yaş mama konservelerinden alın. Hasta olabilir geçmiş olsun veterinere götürün demekten başka birsey yapamam yavrular hassas oluyor ciddi bir sorun olabilir

Emrah1616

Sadece kuru mamayla besle ev yemeği verme başka şeyler verme daha sağlıklı olur onun için.

Warriorsans

İnek sütü kediler için çok zararlı aynı zamanda ev yemekleri de baharat ve tuz içerdiği için çok zararlı. Kedinize geçmiş olsun umarım kısa zamanda iyileşir. Evde tavuk ciğer yumurta vs tuzsuz yağsız haşlayıp verebilirsiniz ayrıca kaliteli mamalar vermelisiniz.