Acil!!!! Kedim İsal Ve Kurt Gibi Bişey Bulduk

tubaozturk

Kedi bizim evimize daha yeni geldi yaklaşık 3-4 gün oldu. Geldiğinden beri isal yoğurt vermeye çalıştık fakat yemedi. Bugün sabah annemgilin odasına tuvaletine yaptı orası temizlediğini sanıyordum ama perdede de tuvaleti varmıştı. Yaklaşık 6 saat sonra fark ettiğim için ev felalet kokuyor. Annem temizliğe girişti ve tuvaletini yaptığı yerde kurt tarzı bişey buldu. Bir kere daha tuvaletini etrafa yaparsa göndereceğini söylüyor annem. İsal için ne yapabilirim. Neden kurt çıktı.

9 CEVAP

busguler

Aşıyı yeni olduysa ishal olarak paraziti döker. Daha önce olduysa İç paraziti yogundur ve bir daha aşıya ıhtıyac olabılır. benım kedımınde oyleydı 1.5 ay sonra yıne iç-dış parazıt oldu.Tabiki Veterıner hekım daha ıyı bılır. Ayrıca ishal kedıye yogurt,süt tarzı seyler vermeyın daha besleyıcı haşlanmış tavuk göğsu,patates veya pirinç lapası iyi gelir.

sezind

Katılıyorum yoğurt ve süt ishali daha da tetikler. Kediniz de boş yere sokağa atılmasın böyle bir sebepten çünkü düzeltilemeyecek bir durum değil. Veterinere götürün,aşıları tekrarlar belki.

akitalove

Iç parazit var olabilir veterinere goturup iç dış parazit yaptirin lutfen yoksa evin her yerini pire bile kaplayabilir halıları battaniyeleri her yeri kumu wc si falan yoksa kum ve tuvalet kabi edinin bi tanede isalinde sebebi baska olabilir veterinere goturmenizde fayda var

tubaozturk

3,5 aylık olduğu için benden önceki sahibi aşılarını yaptırmış aşı kartı var

tubaozturk

Tuvalet eğitimi kum kabı da var ilk defa dışarıya yaptı

KedimVar

Siz yine de vet e gidin. Bir daha yapabilirler.

tubaozturk

Ben de dışarı atılmasını istemiyorum

tubaozturk

Fikirleriniz için çok tşk

busguler

Geçici bir durum.